Aktualności

Netia wypłaci konsumentom rekompensaty za niechciane telefony marketingowe
03.07.2019
Firma Netia dzwoniłado konsumentów z propozycją zawarcia umowy, mimo że nie miała zgód abonentów na kontakt w celach marketingu bezpośredniego. Jest to niezgodne z prawem telekomunikacyjnym. Netia zaproponuje rekompensaty osobom, do których firma wykonywała telefony, nawet jeżeli nie zdecydowali się korzystać z usług.
Powódź, katastrofa naturalna, terroryzm - czy muszę lecieć na wycieczkę?
21.06.2019
Wkrótce mamy wylecieć na Hawaje na wymarzone wakacje. Niestety jak donoszą media rejon, do którego się udajemy zmaga się obecnie z falą powodzi. Nasz hotel również został już podtopiony, a prognozy mówią bardziej o ulewnych deszczach i podnoszeniu się wody, niż o unormowaniu się sytuacji. Chociaż do wylotu zostało tylko kilka dni, to organizator turystyki wciąż utrzymuje, iż nasza wycieczka nie jest zagrożona i nie mamy się czego obawiać. Czy możemy odstąpić od umowy, nie wyjeżdżać na wycieczkę i odzyskać wpłacone pieniądze?
Kupujesz online bilet do opery? Zachowaj czujność!
18.06.2019
Skuszony „promocją” kupiłeś online bilet do opery (lub na koncert, na mecz), a ostateczna cena okazała się wielokrotnie wyższa od oficjalnej ceny biletu? Sprawdź co możesz teraz zrobić.
Kupujesz online bilet na mecz? Zachowaj czujność!
10.06.2019
Zamówiłeś bilet na mecz w sektorze dla kibiców Twojej ukochanej drużyny? Albo na balkonie z lewej strony sceny? Albo w pobliżu głośników, bo masz problem ze słuchem? Jeśli bilet przysłany przez sprzedawcę nie jest zgodny z Twoim zamówieniem – umowa nie jest wykonana należycie, a sprzedawca ma obowiązek naprawienia szkody.
Jakie prawa Ci przysługują w czasie podróży, jeżeli masz ograniczoną mobilność?
10.06.2019
Korzystasz z wózka inwalidzkiego i planujesz podróż do Hiszpanii. Zastanawiasz się jaki środek transportu wybrać i jakie prawa Ci przysługują?
Kupujesz bilety online? Zachowaj czujność!
06.06.2019
Przed nami lato, a więc sezon koncertów, meczów i innych imprez rozrywkowych, kulturalnych lub sportowych. Wiele osób korzysta z możliwości zakupu biletu przez Internet na takie wydarzenia. Uwaga, ponieważ mają one określoną datę ich wykorzystania to konsument nie ma prawa do namysłu czyli nie może zwrócić kupionego biletu, nawet, jeśli pomylił się co do daty lub nie może wziąć udziału w wydarzeniu z innych losowych przyczyn. Zachowaj czujność i kupuj bilety u oficjalnego dystrybutora, który podaje swój adres i nie pobiera opłat wyższych niż oficjalna cena biletu.
Czy można odstąpić od umowy sprzedaży na odległość również przed otrzymaniem produktu?
27.05.2019
Pani Jolanta zakupiła w sklepie internetowym nowe obuwie. Cierpliwie czekała na przesyłkę przez cały tydzień, a następnie przez kolejny. Sprzedawca wciąż zapewnia panią Jolantę, że to tylko przejściowe trudności i już wkrótce otrzyma swoją nową parę butów. Pani Jolanta zastanawia się czy musi czekać na przesyłkę czy może już teraz zrezygnować z zakupionego towaru?
Czy można reklamować towar kupiony jako używany tak samo jak nowy?
23.05.2019
Czy możemy reklamować towar kupiony jako używany tak samo jak nowy? Czy mamy w takiej sytuacji dwa lata od dnia wydania rzeczy na złożenie reklamacji do sprzedawcy? 
10 nowych ośrodków bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego
15.05.2019
Od 1 kwietnia 2019 r. działa w kraju 10 ośrodków bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego. Informacje dotyczące działalności ośrodków dostępne są pod numerem telefonu 22 299 60 90 oraz na stronie internetowej www.dlakonsumenta.pl, gdzie zamieszczone są szczegóły dotyczące adresów i godzin otwarcia dziesięciu stałych regionalnych ośrodków konsumenckich. Konsument otrzyma w nich bezpłatną pomoc prawną oraz pomoc w sporządzeniu pism (w tym pism procesowych i wniosków ADR).
Co możesz zrobić jeżeli Twoje prawa pasażera autobusu zostały naruszone?
06.05.2019
W czasie podróży autobusem, na jednym z przystanków była zrobiona planowana przerwa. Razem z innymi pasażerami poszłaś kupić coś do picia i skorzystać z toalety. Po powrocie na przystanek okazało się, że autobus już odjechał. Sprawdź, jakie prawa Ci przysługują w takiej lub podobnej sytuacji.
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]