Aktualności

Jak otrzymać zwrot nadpłaty za usługi telekomunikacyjne?
07.11.2017
UOKiK sprawdził, jak najwięksi operatorzy rozliczają nadpłaty po zakończeniu umowy. Zdaniem urzędu powinni oni informować o wysokości nadpłaty i możliwości jej zwrotu. Jak ubiegać się o taki zwrot?
Sąd potwierdza wprowadzanie konsumentów w błąd przez Open Finance, Vision Express i Allianz Polska
10.10.2017
UOKiK informuje o wyrokach Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w których stwierdzono naruszenia interesów konsumentów przez Open Finance, Vision Express i Allianz Polska.
 
Specjalna infolinia dotycząca praw pasażerów lotów odwołanych przez Ryanair
30.09.2017
Wszyscy pasażerowie lotów odwołanych przez linię lotniczą Ryanair mogą zapytać o przysługujące im prawa pod dodatkowym numerem telefonu na infolinii Urzędu Lotnictwa Cywilnego: 22 520 72 00. 

Infolinia jest czynna w dni powszednie w godzinach pracy ULC: od 8:15 do16:15. Pytania można również wysyłać drogą elektroniczną na adres: odwolanie-ryanair@ulc.gov.pl.
Uwaga na samochody SEAT Toledo (KG3) i Mitsubishi Pajero (V80 / V90)
27.09.2017
UOKiK został powiadomiony przez przedsiębiorców reprezentujących markę SEAT oraz Mitsubishi o problemach związanych z konkretnymi modelami samochodów. Problemy mogą powodować większe ryzyko obrażeń u kierującego i/lub pasażera. Dotyczy to samochodów marki SEAT Toledo (KG3) z rocznika 2017, oraz Mitsubishi Pajero (V80 / V90) MY2007-2012. 
Uwaga na pośrednika ubezpieczeniowego Goldberg & Sons z Chorzowa
22.09.2017
UOKiK ostrzega przed działalnością pośrednika ubezpieczeniowego Goldberg & Sons z Chorzowa. Przedstawiciele spółki dzwonią do konsumentów i proponują spotkania, w trakcie których namawiają na zmianę ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK). Wprowadzają klientów w błąd m.in. co do kosztów rezygnacji z ubezpieczenia i rzeczywistych kosztów zawarcia nowej umowy.
Uwaga na samochody Peugeot Traveller i Expert
21.09.2017
Peugeot Polska Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Peugeot, modele: Traveller i Expert, wada przekaźnika elektrycznego może spowodować nieprawidłową pracę sterownika rozrusznika i doprowadzić do jego uszkodzenia, co w konsekwencji zwiększa zagrożenie wybuchem pożaru. Może również dojść do niekontrolowanej pracy rozrusznika, co przy załączonym biegu może doprowadzić do niezamierzonego przemieszczenia się pojazdu.
2 lata tzw. Dieselgate, czyli afery Volkswagena - co z rekompensatami dla konsumentów?
20.09.2017
Już 2 lata mijają od wybuchu afery Volkswagena (Dieselgate), w której firma oszukiwała w zakresie pomiarów emisji spalin. Kilka organizacji konsumenckich w Europie zaangażowało się w pozwy zbiorowe przeciw Volkswagenowi w celu uzyskania rekompensat dla konsumentów. Jedynie we Włoszech Volkswagen został ukarany przez tamtejszy urząd za stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych.
Uwaga na OneLife, OneAcademy i kryptowalutę OneCoin!
14.09.2017
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega, że produkty OneLife, OneAcademy i kryptowaluta OneCoin oferowane przez OneLife Network mogą być piramidą finansową. Prezes UOKiK prowadzi postępowanie przeciwko OneLife Network Limited z Belize. Spółka zachęca do kupowania pakietów edukacyjnych OneLife lub OneAcademy, oferując możliwość otrzymywania korzyści materialnych za wprowadzenie innych osób do systemu. Wraz z zakupionym pakietem edukacyjnym konsument otrzymuje żetony. Dzięki nim może nabyć kryptowalutę OneCoin.
Przeszukanie UOKiK w spółce Veolia Energia Warszawa
13.09.2017
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dysponuje szeregiem środków pozwalających na zebranie dowodów potwierdzających stosowanie niedozwolonych praktyk. Do jednych z najskuteczniejszych należy możliwość przeprowadzenia przeszukania w siedzibie przedsiębiorcy. Miało to miejsce w przypadku spółki Veolia Energia Warszawa w sprawie działań przedsiębiorców zajmujących się wytwarzaniem, dostawą i obrotem energią cieplną, pod kątem możliwości ograniczenia konkurencji.
Bank Pocztowy zwróci klientom opłaty za przesyłanie wyciągu w formie papierowej
06.09.2017
W efekcie działań UOKiK dojdzie do rekompensaty dla klientów Banku Pocztowego. Bank odda klientom opłaty, które pobierał za przesyłanie wyciągu w formie papierowej. Klient Banku Pocztowego powinien wystąpić z wnioskiem o zwrot opłat.
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]