Aktualności

Działania UOKiK w sprawie GetBack
31.10.2018
Od kwietnia br. UOKiK sprawdza na jakich zasadach odbywa się sprzedaż obligacji korporacyjnych firmy GetBack. Urząd postawił juz zarzuty Idea Bankowi i Polskiemu Domowi Maklerskiemu, toczą się także cztery postępowania wyjaśniające, a Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianą przepisów, dzięki którym możliwe byłoby wcześniejsze wykrywanie zagrożeń na rynku finansowym i które zminimalizowałyby ryzyko wprowadzania klientów w błąd i missellingu. Na inwestycji w obligacje GetBack mogło stracić ponad 9 tys. osób.
Czy płatki śniadaniowe, które jesz zawierają pestycydy?
19.10.2018
Czy możesz mieć pewność, że płatki śniadaniowe, które jesz nie zawierają szkodliwych pestycydów? Sprawdź sam w raporcie z badań 197 rodzajów płatków śniadaniowych przygotowanym przez Program FoodRentgen.
Czy produkty z Niemiec są lepsze od tych dostępnych w Polsce? Sprawdź wyniki testów porównawczych
15.10.2018
Popularne są opinie o tym, że produkt oferowany w Niemczech lub w innym kraju Europy Zachodniej charakteryzuje się lepszą jakością w porównaniu z identycznie wyglądającym produktem w Polsce. Jak jest naprawdę? UOKiK po raz pierwszy zrobił testy porównawcze 101 produktów. Co z nich wynika?
Co warto wiedzieć o sprzęcie do prac w ogrodzie?
24.09.2018
Inspekcja Handlowa sprawdziła, czy maszyny ogrodnicze spełniają wymagania prawne i techniczne oraz czy są bezpieczne. Kontrolerzy mieli zastrzeżenia do 21,7 proc. maszyn ogrodniczych. Najczęściej kwestionowano złe oznakowanie lub braki w instrukcjach obsługi.
Postępowanie UOKiK przeciwko kancelarii odszkodowawczej Manufaktura
13.09.2018
Od kwietnia 2017 r. UOKiK prowadzi postępowanie przeciwko kancelarii Manufaktura, która świadczy usługi w zakresie dochodzenia roszczeń z tytułu odszkodowań od ubezpieczycieli. Chodzi o utrudnianie konsumentom wypowiedzenia umowy z kancelarią, oraz podawanie cen netto, a nie brutto.
Jak wyliczyć czas opóźnienia lotu, aby uzyskać co najmniej 250 EUR odszkodowania?
29.08.2018
W przypadku opóźnienia lotu o co najmniej 3 godziny możemy dochodzić od linii lotniczej zryczałtowanego odszkodowania w wysokości od 250 EUR do 600 EUR. Musimy jednak precyzyjnie wskazać jak wielkie było opóźnienie. Jaki moment podróży samolotem należy przyjąć za przybycie do miejsca docelowego, aby dobrze wyliczyć opóźnienie lotu i mieć możliwość uzyskania odszkodowania?
Jakie mamy prawa w przypadku dużego opóźnienia lub odwołania naszego lotu?
21.08.2018
W ostatnim czasie niemal codziennie dowiadujemy się o kłopotach pasażerów linii lotniczych z odbyciem podróży. Sprawdź jakie masz prawa i jakie obowiązki ciążą na przewoźniku.
Co się stanie gdy sprzedawca nie odpowie w 14 dni na naszą reklamację?
14.08.2018
Nierzadko zdarza się, że sprzedawca nie dochowuje 14-dniowego terminu na odpowiedź na pismo reklamacyjne. Wbrew obiegowej opinii, nie zawsze taka sytuacja skutkuje uznaniem roszczenia reklamacyjnego. Przeczytaj i dowiedz się więcej.
Czy zwrotowi podlegają wszystkie koszty przy odstąpieniu od umowy zawartej na odległość?
03.08.2018
Może się wydawać, że skoro decydujesz się odstąpić od umowy i zwracasz towar zakupiony przez Internet, to sprzedawca powinien zwrócić ci wszystkie poniesione przez ciebie koszty. Czy oby na pewno? Niestety nie wszystkie koszty będą zwrócone. Dowiedz się jakie, by uniknąć przykrych niespodzianek.
Nowe przepisy dotyczące imprez turystycznych - sprawdź przed urlopem
04.07.2018
UOKiK razem z innymi instytucjami przypomina o tym, co warto wiedzieć przed wakacjami. 1 lipca wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące imprez turystycznych. Teraz konsumenci z całej Unii Europejskiej będą chronieni na takim samym poziomie. Sprawdź jak zmieniają się zasady reklamacji, kiedy biuro podróży może podnieść cenę i co zrobić, gdy bankrutuje.
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]