Aktualności

10 nowych ośrodków bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego
15.05.2019
Od 1 kwietnia 2019 r. działa w kraju 10 ośrodków bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego. Informacje dotyczące działalności ośrodków dostępne są pod numerem telefonu 22 299 60 90 oraz na stronie internetowej www.dlakonsumenta.pl, gdzie zamieszczone są szczegóły dotyczące adresów i godzin otwarcia dziesięciu stałych regionalnych ośrodków konsumenckich. Konsument otrzyma w nich bezpłatną pomoc prawną oraz pomoc w sporządzeniu pism (w tym pism procesowych i wniosków ADR).
Co możesz zrobić jeżeli Twoje prawa pasażera autobusu zostały naruszone?
06.05.2019
W czasie podróży autobusem, na jednym z przystanków była zrobiona planowana przerwa. Razem z innymi pasażerami poszłaś kupić coś do picia i skorzystać z toalety. Po powrocie na przystanek okazało się, że autobus już odjechał. Sprawdź, jakie prawa Ci przysługują w takiej lub podobnej sytuacji.
Nowe prawo dotyczące podwójnej jakości produktów
06.05.2019
Parlament Europejski zagłosował za rozwiązaniem prawnym, dzięki któremu nieuzasadnione różnicowanie produktów ze względu na kraj przeznaczenia będzie stanowić nieuczciwą praktykę rynkową. Państwa członkowskie mają teraz 2 lata na przygotowanie nowych przepisów.
Co możesz zrobić kiedy Twój pociąg ma opóźnienie?
26.04.2019
Jedziesz pociągiem na ważne spotkanie. Myślami jesteś już na miejscu a nagle pociąg zatrzymuje się pomiędzy stacjami. Po chwili konduktor informuje, że z powodów technicznych kurs będzie opóźniony. Sprawdź jakie prawa Ci przysługują w takiej sytuacji.
Co możesz zrobić kiedy odmówiono Ci wstępu na pokład samolotu ?
24.04.2019
Walizki spakowane, jedziesz na lotnisko, idziesz do bramki, a tu nagle obsługa odmawia Ci wejścia na pokład samolotu. Tłumaczą, że na Twój lot sprzedano więcej biletów niż było miejsc. Sprawdź, jakie prawa Ci przysługują w takiej lub podobnej sytuacji.
Czy zwracając wadliwy telefon możesz rozwiązać umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych?
23.04.2019
Zawierając umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych często decydujemy się również na zakup od operatora telefonu komórkowego w promocyjnej cenie. W takim przypadku zawieramy dwie odrębne umowy: umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz umowę sprzedaży telefonu. Czy rozwiązanie jednej z tych umów powoduje automatyczne rozwiązanie drugiej?
Nie miałeś dostępu do Internetu? Sprawdź czego możesz żądać od operatora telekomunikacyjnego.
03.04.2019
Nie miałeś internetu przez kilka dni w miesiącu? A może dostawca telewizji wyłączył w pakiecie kilka kanałów? Sprawdź czego możesz żądać w tych i podobnych sytuacjach.
Ponad 42 tysiące konsumentów chce znakowania żywności wolnej od GMO
26.03.2019
Przedstawiciele Instytutu Spraw Obywatelskich 25 marca 2019 roku przekazali do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, podpisy 42.620 polskich konsumentów, którzy chcą wiedzieć, w jaki sposób, i z jakich składników powstała żywność, którą codziennie kupują. Popieramy gorąco tę inicjatywę.
Rzecznicy Konsumentów pomagają nam już od 20 lat. Dziękujemy!
20.03.2019
W tym roku obchodzimy rocznicę 20 lat działaności Rzeczników Konsumentów, którzy udzielają bezpłatnej pomocy prawnej nam wszystkim - konsumentom. W imieniu konsumentów dziękujemy wszystkim Rzecznikom za ich pracę!
Inna cena przy kasie niż na towarze lub półce sklepowej - co zrobić?
19.03.2019
Co zrobić w sytuacji, gdy po podejściu do kasy w celu zapłaty za towar okazuje się, że jego cena jest inna od tej wskazanej na nim lub półce sklepowej?
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]