Aktualności

Przeszukanie UOKiK w spółce Veolia Energia Warszawa
13.09.2017
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dysponuje szeregiem środków pozwalających na zebranie dowodów potwierdzających stosowanie niedozwolonych praktyk. Do jednych z najskuteczniejszych należy możliwość przeprowadzenia przeszukania w siedzibie przedsiębiorcy. Miało to miejsce w przypadku spółki Veolia Energia Warszawa w sprawie działań przedsiębiorców zajmujących się wytwarzaniem, dostawą i obrotem energią cieplną, pod kątem możliwości ograniczenia konkurencji.
Bank Pocztowy zwróci klientom opłaty za przesyłanie wyciągu w formie papierowej
06.09.2017
W efekcie działań UOKiK dojdzie do rekompensaty dla klientów Banku Pocztowego. Bank odda klientom opłaty, które pobierał za przesyłanie wyciągu w formie papierowej. Klient Banku Pocztowego powinien wystąpić z wnioskiem o zwrot opłat.
Rekompensaty dla klientów telewizji satelitarnej nc+
30.08.2017
Część byłych i obecnych abonentów platformy nc+ otrzyma zwrot poniesionych kosztów lub możliwość bezpłatnego korzystania z usług. Dotyczy to klientów, którym ITI Neovision nie uznał prawa do odstąpienia od kontraktu. Jest to efektem postępowania UOKiK.
Wyroki sądowe w sprawach P4, Alibiostar Trading, Optima, Raiffeisen
21.08.2017
UOKiK opublikował informacje nt kilku wyroków sądowych dotyczących ochrony zbiorowych interesów konsumentów, a także pozwów o uznanie klauzul za niedozwolone w sprawach dotyczących firm P4, Alibiostar Trading, Optima oraz Raiffeisen.
Uwaga! Firma Nasza S.A. dzwoni i podszywa się pod twojego operatora
14.08.2017
UOKiK ostrzega przed praktykami firmy telekomunikacyjnej Nasza S.A., która dzwoni do klientów i podszywa się pod dotychczasowego operatora. Zamin podpiszemy dokumenty sprawdźmy, czy faktycznie nasz operator ma dla nas nową ofertę. 
UOKiK zakwestionował drobny druk w ulotkach i reklamach kredytu w Getin Noble Banku
09.08.2017
Wymagane prawem informacje o kredycie muszą być przedstawiane konsumentom w sposób umożliwiający ich odczytanie i zrozumienie. Często te zasady są łamane. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował drobny druk w ulotkach i reklamach kredytu w Getin Noble Banku. Zbyt krótki był też czas wyświetlania tekstu w spotach telewizyjnych. Urząd nałożył ponad 1,7 mln zł kary finansowej. Bank zobowiązał się do również rekompensaty publicznej.
Na ile znamy prawo konsumenckie wg. najnowszego badania Komisji Europejskiej?
26.07.2017
Komisja Europejska opublikowała wyniki przeprowadzonych w państwach członkowskich badań, tzw. tablice konsumenckie (2017 Consumers Conditions Scoreboard). Jak dobrze polscy konsumenci i przedsiębiorcy znają prawo konsumenckie? 
Weszła w życie nowa ustawa o kredycie hipotecznym
24.07.2017
Od 22 lipca br. obowiązuje nowa ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. To pierwsza ustawa, która kompleksowo i szczegółowo reguluje proces reklamowania, oferowania, zawierania i wykonywania umów o kredyt hipoteczny. Ma zwiększyć transparentność ofert i wzmocnić pozycję konsumentów, którzy w sporach z bankami są często słabszą stroną. Jedną ze zmian jest to, że kredyt hipoteczny udzielany będzie tylko w walucie, w której konsument uzyskuje większość dochodów.
Apel "wolne od GMO" bezpośrednio do sklepów, w których robimy zakupy
20.07.2017
Czy chcesz mieć wybór odpowiednio oznakowanej żywności wyprodukowanej bez udziału GMO? Teraz możesz wysłać apel bezpośrednio do sieci handlowych, w których robisz zakupy. Odpowiednie oznakowanie produktów to sprawa, w której warto zabrać głos. Zachęcamy! 
Istotne poglądy UOKiK: czym są i czego dotyczą?
17.07.2017
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał już ponad 100 istotnych poglądów w sprawach sądowych z udziałem konsumentów. Czym są istotne poglądy UOKiK i czego dotychczas dotyczyły?
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]