Aktualności

Jakie mamy prawa w przypadku dużego opóźnienia lub odwołania naszego lotu?
21.08.2018
W ostatnim czasie niemal codziennie dowiadujemy się o kłopotach pasażerów linii lotniczych z odbyciem podróży. Sprawdź jakie masz prawa i jakie obowiązki ciążą na przewoźniku.
Co się stanie gdy sprzedawca nie odpowie w 14 dni na naszą reklamację?
14.08.2018
Nierzadko zdarza się, że sprzedawca nie dochowuje 14-dniowego terminu na odpowiedź na pismo reklamacyjne. Wbrew obiegowej opinii, nie zawsze taka sytuacja skutkuje uznaniem roszczenia reklamacyjnego. Przeczytaj i dowiedz się więcej.
Czy zwrotowi podlegają wszystkie koszty przy odstąpieniu od umowy zawartej na odległość?
03.08.2018
Może się wydawać, że skoro decydujesz się odstąpić od umowy i zwracasz towar zakupiony przez Internet, to sprzedawca powinien zwrócić ci wszystkie poniesione przez ciebie koszty. Czy oby na pewno? Niestety nie wszystkie koszty będą zwrócone. Dowiedz się jakie, by uniknąć przykrych niespodzianek.
Nowe przepisy dotyczące imprez turystycznych - sprawdź przed urlopem
04.07.2018
UOKiK razem z innymi instytucjami przypomina o tym, co warto wiedzieć przed wakacjami. 1 lipca wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące imprez turystycznych. Teraz konsumenci z całej Unii Europejskiej będą chronieni na takim samym poziomie. Sprawdź jak zmieniają się zasady reklamacji, kiedy biuro podróży może podnieść cenę i co zrobić, gdy bankrutuje.
Czy zwracając towar kupiony w Internecie odzyskasz pobraną przy płatności prowizję?
27.06.2018
Zakup towarów przez Internet może wiązać się z koniecznością dokonania płatności on-line, a ta niekiedy pociąga za sobą dodatkowy koszt w postaci prowizji. Czy zatem odstępując od umowy zawartej na odległość mamy szansę odzyskać pobraną kwotę prowizji?
Konsumencie! Nabyłeś obligacje GetBack S.A.? Ten artykuł jest dla Ciebie.
15.06.2018
Nie bądź bezczynny, już teraz zapoznaj się z poniższymi informacjami, dzięki którym dowiesz się, jak i gdzie złożyć reklamację, a także kto może udzielić Ci bezpośredniej pomocy.
UWAGA! Jest szansa na odzyskanie abonamentu i dodatkowe usługi od Multimedia Polska S.A.
13.06.2018
Konsumencie! Zmieniłeś przez telefon umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych z operatorem Multimedia Polska S.A. w okresie od 25 grudnia 2014 roku ? Przeczytaj uważnie! Być może będziesz mógł odzyskać abonament za dwa miesiące, dostać 50 minut albo 5 GB Internetu.
Oszukańcza "niekończąca się" promocja suplementu Green Magma
30.05.2018
„Promocja kończy się dzisiaj”, „Taka okazja więcej się nie powtórzy”, „Normalna cena skutecznej kuracji odchudzającej Green Magma to aż 500 zł”, „Dzisiaj z uwagi na ofertę specjalną producenta zakupisz ją za jedyne 99 zł” – takie hasła reklamowały suplement diety Green Magma. Tymczasem Green Magma nigdy nie był oferowany po tak wysokich cenach, a rzekoma promocja trwała nieprzerwanie od sierpnia 2015. Za stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych Logihub, dystrybutor Green Magma, odda konsumentom połowę ceny, którą zapłacili za ten środek spożywczy.
Piotr Kopczyński Twoje Finanse - ostrzeżenie UOKiK
24.05.2018
UOKiK ostrzega przed działalnością pośrednika finansowego: Piotr Kopczyński Twoje Finanse. Podejrzany pośrednik działa na Dolnym Śląsku, a jego praktyki mogą narazić konsumentów na wysokie straty.
Czy zwracając część towaru mam prawo do otrzymania pełnego zwrotu kosztów dostawy?
16.05.2018
Większość z nas wie, że korzystając z prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość sprzedawca zwraca cenę towaru jak również poniesiony przez nas koszt dostarczenia do nas zamówionego towaru. A czy zasada zwrotu kosztów dostawy towaru ma również zastosowanie w sytuacji, kiedy zdecydujemy się zwrócić jedynie część zamówionego towaru?
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]