Aktualności

Uwaga na pośrednika ubezpieczeniowego Goldberg & Sons z Chorzowa
22.09.2017
UOKiK ostrzega przed działalnością pośrednika ubezpieczeniowego Goldberg & Sons z Chorzowa. Przedstawiciele spółki dzwonią do konsumentów i proponują spotkania, w trakcie których namawiają na zmianę ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK). Wprowadzają klientów w błąd m.in. co do kosztów rezygnacji z ubezpieczenia i rzeczywistych kosztów zawarcia nowej umowy.
Uwaga na samochody Peugeot Traveller i Expert
21.09.2017
Peugeot Polska Sp. z o.o. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Peugeot, modele: Traveller i Expert, wada przekaźnika elektrycznego może spowodować nieprawidłową pracę sterownika rozrusznika i doprowadzić do jego uszkodzenia, co w konsekwencji zwiększa zagrożenie wybuchem pożaru. Może również dojść do niekontrolowanej pracy rozrusznika, co przy załączonym biegu może doprowadzić do niezamierzonego przemieszczenia się pojazdu.
2 lata tzw. Dieselgate, czyli afery Volkswagena - co z rekompensatami dla konsumentów?
20.09.2017
Już 2 lata mijają od wybuchu afery Volkswagena (Dieselgate), w której firma oszukiwała w zakresie pomiarów emisji spalin. Kilka organizacji konsumenckich w Europie zaangażowało się w pozwy zbiorowe przeciw Volkswagenowi w celu uzyskania rekompensat dla konsumentów. Jedynie we Włoszech Volkswagen został ukarany przez tamtejszy urząd za stosowanie nieuczciwych praktyk rynkowych.
Uwaga na OneLife, OneAcademy i kryptowalutę OneCoin!
14.09.2017
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega, że produkty OneLife, OneAcademy i kryptowaluta OneCoin oferowane przez OneLife Network mogą być piramidą finansową. Prezes UOKiK prowadzi postępowanie przeciwko OneLife Network Limited z Belize. Spółka zachęca do kupowania pakietów edukacyjnych OneLife lub OneAcademy, oferując możliwość otrzymywania korzyści materialnych za wprowadzenie innych osób do systemu. Wraz z zakupionym pakietem edukacyjnym konsument otrzymuje żetony. Dzięki nim może nabyć kryptowalutę OneCoin.
Przeszukanie UOKiK w spółce Veolia Energia Warszawa
13.09.2017
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dysponuje szeregiem środków pozwalających na zebranie dowodów potwierdzających stosowanie niedozwolonych praktyk. Do jednych z najskuteczniejszych należy możliwość przeprowadzenia przeszukania w siedzibie przedsiębiorcy. Miało to miejsce w przypadku spółki Veolia Energia Warszawa w sprawie działań przedsiębiorców zajmujących się wytwarzaniem, dostawą i obrotem energią cieplną, pod kątem możliwości ograniczenia konkurencji.
Bank Pocztowy zwróci klientom opłaty za przesyłanie wyciągu w formie papierowej
06.09.2017
W efekcie działań UOKiK dojdzie do rekompensaty dla klientów Banku Pocztowego. Bank odda klientom opłaty, które pobierał za przesyłanie wyciągu w formie papierowej. Klient Banku Pocztowego powinien wystąpić z wnioskiem o zwrot opłat.
Rekompensaty dla klientów telewizji satelitarnej nc+
30.08.2017
Część byłych i obecnych abonentów platformy nc+ otrzyma zwrot poniesionych kosztów lub możliwość bezpłatnego korzystania z usług. Dotyczy to klientów, którym ITI Neovision nie uznał prawa do odstąpienia od kontraktu. Jest to efektem postępowania UOKiK.
Wyroki sądowe w sprawach P4, Alibiostar Trading, Optima, Raiffeisen
21.08.2017
UOKiK opublikował informacje nt kilku wyroków sądowych dotyczących ochrony zbiorowych interesów konsumentów, a także pozwów o uznanie klauzul za niedozwolone w sprawach dotyczących firm P4, Alibiostar Trading, Optima oraz Raiffeisen.
Uwaga! Firma Nasza S.A. dzwoni i podszywa się pod twojego operatora
14.08.2017
UOKiK ostrzega przed praktykami firmy telekomunikacyjnej Nasza S.A., która dzwoni do klientów i podszywa się pod dotychczasowego operatora. Zamin podpiszemy dokumenty sprawdźmy, czy faktycznie nasz operator ma dla nas nową ofertę. 
UOKiK zakwestionował drobny druk w ulotkach i reklamach kredytu w Getin Noble Banku
09.08.2017
Wymagane prawem informacje o kredycie muszą być przedstawiane konsumentom w sposób umożliwiający ich odczytanie i zrozumienie. Często te zasady są łamane. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował drobny druk w ulotkach i reklamach kredytu w Getin Noble Banku. Zbyt krótki był też czas wyświetlania tekstu w spotach telewizyjnych. Urząd nałożył ponad 1,7 mln zł kary finansowej. Bank zobowiązał się do również rekompensaty publicznej.
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]