Nie miałeś dostępu do Internetu? Sprawdź czego możesz żądać od operatora telekomunikacyjnego.

data dodania: 03.04.2019 | czytany: 581 razy
Nie miałeś dostępu do Internetu? Sprawdź czego możesz żądać od operatora telekomunikacyjnego.
Nie miałeś internetu przez kilka dni w miesiącu? A może dostawca telewizji wyłączył w pakiecie kilka kanałów? Sprawdź czego możesz żądać w tych i podobnych sytuacjach.
Jeżeli z winy dostawcy usługi telekomunikacyjnej nie jest nam świadczona usługa w ogóle lub jest świadczona w ograniczonym zakresie - dla przykładu nie mamy internetu przez kilka dni w miesiącu, szybkość internetu jest niższa niż w umowie - nie musimy mu płacić pełnej kwoty abonamentu. Mamy wówczas prawo zażądać od operatora odszkodowania, najczęściej w postaci obniżenia kwoty abonamentu.
 
Jeżeli okres braku lub niepełnego świadczenia usługi się wydłuża, po wcześniejszym wezwaniu operatora do świadczenia usługi, możemy ewentualnie odstąpić od umowy z winy operatora bez konieczności zapłaty kary umownej. Podobnie sprawa ma się ze zmianą oferty programowej w ramach pakietów telewizyjnych – jeżeli w trakcie umowy operator wyłączy nam dostęp do kanałów telewizyjnych wskazanych w umowie, istnieje możliwość wypowiedzenia takiej umowy bez konsekwencji. Tego typu kroki należy jednak podejmować ostrożnie, w oparciu o umowę i najlepiej konsultując z prawnikiem – bezpłatnie może pomóc rzecznik konsumentów.
 
Podstawa prawna: art. 56 ust. 3 pkt. 9, 15 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1954); art. 491 Kodeksu cywilnego, tj. Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1025 z późn. zm.).
 
 
---------------------
Porady prawne są także dostępne bezpłatnie dla konsumentów w ramach Infolinii Konsumenckiej 801 440 220 / 22 290 89 16,
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Obowiązują opłaty za połączenia wg taryfy operatora.
 
 
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]