Aktualności

Czy dostępne na rynku maski antysmogowe odpowiednio nas chronią? Test UOKiK
15.02.2019
UOKiK po raz drugi sprawdził, czy maski antysmogowe nas chronią. Oceniono 21 modeli: 6 tylko pod kątem oznakowania, a 15 wysłano do laboratorium Centralnego Instytutu Ochrony Pracy (CIOP), który sprawdził, czy spełniają trzy parametry: opór wdechu, przenikanie mgłą oleju parafinowego i przeciek wewnętrzny. Wyniki nie były dobre: 6 masek miało negatywne wyniki podczas testów w laboratorium, a 11 było źle oznakowanych.
UOKiK w sprawie GetBack - 2 mln zł kary dla Polskiego Domu Malkerskiego
12.02.2019
UOKiK wydał pierwszą decyzję w sprawie sprzedaży obligacji korporacyjnych spółki GetBack - Polski Dom Maklerski ma zapłacić 2 mln zł kary. PDM stosował w umowach klauzulę niedozwoloną, teraz konsumentom łatwiej będzie dochodzić roszczeń. Urząd wszczął również postępowanie przeciw spółce GetBack
Polisolokaty, o co w nich chodzi?
04.02.2019
 Przeczytaj i dowiedz się czym charkteryzują się polisolokaty, aby świadomie podjąć decyzję o ich zakupie.
Czy można złożyć reklamację jednocześnie z tytułu gwarancji i rękojmi?
31.01.2019
Jako konsument możesz składać reklamację na zakupiony towar na dwa sposoby:
  1. z tytułu rękojmi - do sprzedawcy oraz
  2. z tytułu gwarancji do gwaranta np. producenta, o ile taka gwarancja została udzielona.
Czy można złożyć reklamację jednocześnie z tytułu gwarancji i rękojmi?
Co robić, gdy spotkają nas opóźnienia przy wykonywaniu remontu?
16.01.2019
Nierzadko zdarza się, że ekipa remontowa po trosze wykonuje prace u kilku klientów jednocześnie, co skutkuje tym, że każdy z nich jest narażony na opóźnienia w realizacji prac w swoim mieszkaniu. Czy to, że zawarliśmy umowę i opłaciliśmy wykonawcę powoduje, że jesteśmy już na niego  "skazani"?
Czy opłaty za transakcje realizowane kartami płatniczymi są zgodne z prawem?
08.01.2019
Konsumentów coraz częściej zaskakuje praktyka niektórych przedsiębiorców, którzy pobierają dodatkowe opłaty za uiszczanie należności kartą, a nie gotówką. W takich sytuacjach u zdziwionych i zdenerwowanych konsumentów pojawia się pytanie o legalność takiego postępowania. Czy sprzedawca może pobierać dodatkową opłatę przy transakcjach kartami płatniczymi? Czy koszty te nie powinny być już wliczone w cenę towaru czy usługi?
Jak radzić sobie z komornikiem i windykatorem? Jak z biernością przedsiębiorcy?
24.12.2018
Dzwonił windykator? Przyszło pismo od komornika? Masz długi? A może zapłaciłeś, umówiłeś się na termin dostawy, a towaru nie ma? Albo odstąpiłeś od umowy w Internecie, a przedsiębiorca nie odesłał wpłaconych pieniędzy, nie odpisuje na e-maile, nie odbiera telefonu? Przeczytaj koniecznie krótką broszurę, z której dowiesz się co zrobić w takich i podobnych sytuacjach.
Infolinia Konsumencka w dniu 24.12.2018 r.
17.12.2018
Uprzejmie informujemy, że w dniu Wigilii Bożego Narodzenia Infolinia Konsumencka nie będzie funkcjonowała.
 
Termin na odstąpienie i na odesłanie towaru kupionego w Internecie
15.12.2018
Powszechna jest już świadomość, iż możemy – co do zasady – zwrócić towar zakupiony przez Internet bez podawania przyczyn. Dość szybko przyjął się również termin na zwrot czyli 14 dni. Choć w potocznym języku sformułowanie „zwrot towaru” jest tożsame z „wycofaniem się z umowy”, to jednak istnieje prawna różnica między odstąpieniem od umowy, a samą czynnością odesłania towaru. Tę różnicę sprzedawcy niekiedy próbują wykorzystać i zdarza się, że wprowadzają konsumentów w błąd, co do rzeczywistego sposobu liczenia terminu na skuteczne odstąpienie.
Czy zawsze mamy obowiązek dostarczenia reklamowanego towaru do sprzedawcy?
28.11.2018
Składając reklamację z tytułu rękojmi nie wystarczy tylko wypełnić formularz reklamacyjny, czy napisać maila. Konsument jest zobowiązany dostarczyć do sprzedawcy wadliwy towar. Czy jednak zawsze obowiązuje taka zasada? Otóż jest od niej wyjątek. 
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]