Aktualności

Co możesz zrobić kiedy odmówiono Ci wstępu na pokład samolotu ?
24.04.2019
Walizki spakowane, jedziesz na lotnisko, idziesz do bramki, a tu nagle obsługa odmawia Ci wejścia na pokład samolotu. Tłumaczą, że na Twój lot sprzedano więcej biletów niż było miejsc. Sprawdź, jakie prawa Ci przysługują w takiej lub podobnej sytuacji.
Czy zwracając wadliwy telefon możesz rozwiązać umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych?
23.04.2019
Zawierając umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych często decydujemy się również na zakup od operatora telefonu komórkowego w promocyjnej cenie. W takim przypadku zawieramy dwie odrębne umowy: umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz umowę sprzedaży telefonu. Czy rozwiązanie jedenej z tych umów powoduje automatyczne rozwiązanie drugiej?
Nie miałeś dostępu do Internetu? Sprawdź czego możesz żądać od operatora telekomunikacyjnego.
03.04.2019
Nie miałeś internetu przez kilka dni w miesiącu? A może dostawca telewizji wyłączył w pakiecie kilka kanałów? Sprawdź czego możesz żądać w tych i podobnych sytuacjach.
Ponad 42 tysiące konsumentów chce znakowania żywności wolnej od GMO
26.03.2019
Przedstawiciele Instytutu Spraw Obywatelskich 25 marca 2019 roku przekazali do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, podpisy 42.620 polskich konsumentów, którzy chcą wiedzieć, w jaki sposób, i z jakich składników powstała żywność, którą codziennie kupują. Popieramy gorąco tę inicjatywę.
Rzecznicy Konsumentów pomagają nam już od 20 lat. Dziękujemy!
20.03.2019
W tym roku obchodzimy rocznicę 20 lat działaności Rzeczników Konsumentów, którzy udzielają bezpłatnej pomocy prawnej nam wszystkim - konsumentom. W imieniu konsumentów dziękujemy wszystkim Rzecznikom za ich pracę!
Inna cena przy kasie niż na towarze lub półce sklepowej - co zrobić?
19.03.2019
Co zrobić w sytuacji, gdy po podejściu do kasy w celu zapłaty za towar okazuje się, że jego cena jest inna od tej wskazanej na nim lub półce sklepowej?
Dziś dzień naszych konsumenckich praw!
15.03.2019
Dordzy Konsumenci, dziś wypada Światowy Dzień Praw Konsumenta. Z tej okazji życzymy nam wszystkim - konsumentom jak najwięcej dobrych wyborów konsumenckich, a jak najmniej problemów!
Podwyżka cen usług telekomunikacyjnych – kiedy masz prawo rozwiązać umowę?
12.03.2019
Automatycznie przedłużyła ci się umowa o internet i musisz płacić dwa razy więcej? Dostawca telewizji zmienił ofertę pakietową i twierdzi, że Twój abonament wzrasta? Sprawdź kiedy i w jaki sposób możesz rozwiązać umowę o internet, telefon lub telewizję.
Czy dostępne na rynku maski antysmogowe odpowiednio nas chronią? Test UOKiK
15.02.2019
UOKiK po raz drugi sprawdził, czy maski antysmogowe nas chronią. Oceniono 21 modeli: 6 tylko pod kątem oznakowania, a 15 wysłano do laboratorium Centralnego Instytutu Ochrony Pracy (CIOP), który sprawdził, czy spełniają trzy parametry: opór wdechu, przenikanie mgłą oleju parafinowego i przeciek wewnętrzny. Wyniki nie były dobre: 6 masek miało negatywne wyniki podczas testów w laboratorium, a 11 było źle oznakowanych.
UOKiK w sprawie GetBack - 2 mln zł kary dla Polskiego Domu Malkerskiego
12.02.2019
UOKiK wydał pierwszą decyzję w sprawie sprzedaży obligacji korporacyjnych spółki GetBack - Polski Dom Maklerski ma zapłacić 2 mln zł kary. PDM stosował w umowach klauzulę niedozwoloną, teraz konsumentom łatwiej będzie dochodzić roszczeń. Urząd wszczął również postępowanie przeciw spółce GetBack
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]