Aktualności

Prawie 33 mln zł kary dla UPC za klauzule niedozwolone
14.08.2019
Prezes UOKiK uznał za niedozwolone liczne klauzule stosowane przez UPC dotyczące m.in. możliwości jednostronnego podwyższania abonamentu za kablówkę oraz zmiany istotnych warunków umów. Urząd nałożył na operatora karę w wysokości prawie 33 mln zł i nakazał zwrot niesłusznie naliczonych opłat.
Program szkoleniowy z prawa konsumenckiego dla sprzedawców
12.08.2019
Mamy dobrą wiadomość dla sprzedawców, którzy chcą pogłębić lub uaktualnić swoją znajomość prawa konsumenckiego: macie do dyspozycji dedykowaną stronę www.consumerlawready.eu, która powstała z myślą o uczciwych przedsiębiorcach.
Kiedy grozi nam wstrzymanie dostaw energii?
25.07.2019
Dzisiaj odcięto mi dostawy prądu bez jakiegokolwiek powiadomienia. Miałem wprawdzie pewne zaległości ale wydaje mi się, że nie można odciąć prądu bez powiadomienia. Czy działania dostawcy są zgodne z prawem? Kiedy można odciąć prąd?
Czy sprzedawca energii może obciążyć nas kosztami mimo odstąpienia od umowy?
17.07.2019
Do mojego domu przyszedł przedstawiciel firmy sprzedającej energię elektryczną. Po zawarciu umowy przeczytałem ją dokładnie i okazała się niezbyt korzystna. Dlatego postanowiłem skorzystać z prawa do odstąpienia w ciągu 14 dni, skoro była to umowa zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa. Mimo to otrzymałem rachunek od nowego sprzedawcy. Myślałem, że odstąpienie w ciągu 14 dni nie wiąże się z kosztami. Czy działanie firmy, z której usług zrezygnowałem, jest zgodne z prawem?
Co możesz zrobić jeżeli w czasie rejsu statkiem Twoje bagaże zaginęły?
10.07.2019
Wybrałaś się ze znajomymi na rejs statkiem połączony ze zwiedzaniem kilku krajów. W planach miałaś zrobienie wspaniałych zdjęć w swoich nowych sukienkach, które kupiłaś specjalnie na tą okazję. Niestety w czasie załadunku bagażu doszło do wypadku i Twoja walizka zatonęła. Sprawdź, jakie prawa Ci przysługują w takiej lub podobnej sytuacji.
Netia wypłaci konsumentom rekompensaty za niechciane telefony marketingowe
03.07.2019
Firma Netia dzwoniłado konsumentów z propozycją zawarcia umowy, mimo że nie miała zgód abonentów na kontakt w celach marketingu bezpośredniego. Jest to niezgodne z prawem telekomunikacyjnym. Netia zaproponuje rekompensaty osobom, do których firma wykonywała telefony, nawet jeżeli nie zdecydowali się korzystać z usług.
Powódź, katastrofa naturalna, terroryzm - czy muszę lecieć na wycieczkę?
21.06.2019
Wkrótce mamy wylecieć na Hawaje na wymarzone wakacje. Niestety jak donoszą media rejon, do którego się udajemy zmaga się obecnie z falą powodzi. Nasz hotel również został już podtopiony, a prognozy mówią bardziej o ulewnych deszczach i podnoszeniu się wody, niż o unormowaniu się sytuacji. Chociaż do wylotu zostało tylko kilka dni, to organizator turystyki wciąż utrzymuje, iż nasza wycieczka nie jest zagrożona i nie mamy się czego obawiać. Czy możemy odstąpić od umowy, nie wyjeżdżać na wycieczkę i odzyskać wpłacone pieniądze?
Kupujesz online bilet do opery? Zachowaj czujność!
18.06.2019
Skuszony „promocją” kupiłeś online bilet do opery (lub na koncert, na mecz), a ostateczna cena okazała się wielokrotnie wyższa od oficjalnej ceny biletu? Sprawdź co możesz teraz zrobić.
Kupujesz online bilet na mecz? Zachowaj czujność!
10.06.2019
Zamówiłeś bilet na mecz w sektorze dla kibiców Twojej ukochanej drużyny? Albo na balkonie z lewej strony sceny? Albo w pobliżu głośników, bo masz problem ze słuchem? Jeśli bilet przysłany przez sprzedawcę nie jest zgodny z Twoim zamówieniem – umowa nie jest wykonana należycie, a sprzedawca ma obowiązek naprawienia szkody.
Jakie prawa Ci przysługują w czasie podróży, jeżeli masz ograniczoną mobilność?
10.06.2019
Korzystasz z wózka inwalidzkiego i planujesz podróż do Hiszpanii. Zastanawiasz się jaki środek transportu wybrać i jakie prawa Ci przysługują?
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]