Sąd potwierdza wprowadzanie konsumentów w błąd przez Open Finance, Vision Express i Allianz Polska

data dodania: 10.10.2017 | czytany: 6 541 razy
Sąd potwierdza wprowadzanie konsumentów w błąd przez Open Finance, Vision Express i Allianz Polska
UOKiK informuje o wyrokach Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w których stwierdzono naruszenia interesów konsumentów przez Open Finance, Vision Express i Allianz Polska.
 
Naruszenia interesów konsumentów polegały na tym, że:
  • spółka Open Finance naruszyła zbiorowe interesy konsumentów m.in. eksponując korzyści, a pomijając okoliczności, w których ubezpieczenie na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym może nie przynieść zysku lub wygenerować straty;
  • spółka Vision Express informowała, że klient przy zakupie okularów dostanie za darmo jeszcze dwie pary, a w rzeczywistości otrzymywał kupon ze zniżką na zakup kolejnej pary;
  • Allianz Polska stosował postanowienia wyłączające jego odpowiedzialność w sytuacjach, w których zgodnie z prawem należy się odszkodowanie - dotyczyło to m.in. umów ubezpieczenia wyposażenia mieszkania oraz autocasco.
 
Szczegóły na ten temat można przeczytać na stronie UOKiK.
 
---------------------
Porady prawne są dostępne bezpłatnie dla konsumentów w ramach naszej Infolinii Konsumenckiej 801 440 220 / 22 290 89 16, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Obowiązują opłaty za połączenia wg taryfy operatora.
 
 
 
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]