Aktualności

Uwaga! Firma Nasza S.A. dzwoni i podszywa się pod twojego operatora
14.08.2017
UOKiK ostrzega przed praktykami firmy telekomunikacyjnej Nasza S.A., która dzwoni do klientów i podszywa się pod dotychczasowego operatora. Zamin podpiszemy dokumenty sprawdźmy, czy faktycznie nasz operator ma dla nas nową ofertę. 
UOKiK zakwestionował drobny druk w ulotkach i reklamach kredytu w Getin Noble Banku
09.08.2017
Wymagane prawem informacje o kredycie muszą być przedstawiane konsumentom w sposób umożliwiający ich odczytanie i zrozumienie. Często te zasady są łamane. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował drobny druk w ulotkach i reklamach kredytu w Getin Noble Banku. Zbyt krótki był też czas wyświetlania tekstu w spotach telewizyjnych. Urząd nałożył ponad 1,7 mln zł kary finansowej. Bank zobowiązał się do również rekompensaty publicznej.
Na ile znamy prawo konsumenckie wg. najnowszego badania Komisji Europejskiej?
26.07.2017
Komisja Europejska opublikowała wyniki przeprowadzonych w państwach członkowskich badań, tzw. tablice konsumenckie (2017 Consumers Conditions Scoreboard). Jak dobrze polscy konsumenci i przedsiębiorcy znają prawo konsumenckie? 
Weszła w życie nowa ustawa o kredycie hipotecznym
24.07.2017
Od 22 lipca br. obowiązuje nowa ustawa o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. To pierwsza ustawa, która kompleksowo i szczegółowo reguluje proces reklamowania, oferowania, zawierania i wykonywania umów o kredyt hipoteczny. Ma zwiększyć transparentność ofert i wzmocnić pozycję konsumentów, którzy w sporach z bankami są często słabszą stroną. Jedną ze zmian jest to, że kredyt hipoteczny udzielany będzie tylko w walucie, w której konsument uzyskuje większość dochodów.
Apel "wolne od GMO" bezpośrednio do sklepów, w których robimy zakupy
20.07.2017
Czy chcesz mieć wybór odpowiednio oznakowanej żywności wyprodukowanej bez udziału GMO? Teraz możesz wysłać apel bezpośrednio do sieci handlowych, w których robisz zakupy. Odpowiednie oznakowanie produktów to sprawa, w której warto zabrać głos. Zachęcamy! 
Istotne poglądy UOKiK: czym są i czego dotyczą?
17.07.2017
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał już ponad 100 istotnych poglądów w sprawach sądowych z udziałem konsumentów. Czym są istotne poglądy UOKiK i czego dotychczas dotyczyły?
Wątpliwości UOKiK w sprawie spreadów walutowych
12.07.2017
Prezes UOKiK wszczął postępowania przeciwko Deutsche Bank, Getin Noble Bank i Raiffeisen Bank Polska w sprawie zasad ustalania kursów walut w umowach dot. kredytów i pożyczek hipotecznych wyrażonych w walutach obcych. 
O czym warto wiedzieć przed wyjazdem na wakacje?
29.06.2017
Jakie są nasze konsumenckie prawa w przypadku korzystania z usług turystycznych? Ponad 40 instytucji wspólnie informuje m.in. o użytecznych aplikacjach, rodzajach ubezpieczeń, bezpieczeństwie, prawach i obowiązkach urlopowiczów. 
W czym nam pomoże Europejskie Centrum Konsumenckie?
21.06.2017
Jedną z instytucji, które pomagają nam - konsumentom jest Europejskie Centrum Konsumenckie (ECK). Na jakiego typu pomoc możemy liczyć? O tym w krótkim filmiku dostępnym tutaj.
Meble ogrodowe - co warto wiedzieć przy ich zakupie?
16.06.2017
Inspekcja Handlowa na zlecenie UOKiK sprawdziła bezpieczeństwo mebli ogrodowych. Inspektorzy sprawdzili 338 mebli ogrodowych. Zastrzeżenia wzbudziło 30 proc. produktów. Głównym problemem były ostre, wystające elementy i zadziory. 
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]