Aktualności

W czym nam pomoże Europejskie Centrum Konsumenckie?
21.06.2017
Jedną z instytucji, które pomagają nam - konsumentom jest Europejskie Centrum Konsumenckie (ECK). Na jakiego typu pomoc możemy liczyć? O tym w krótkim filmiku dostępnym tutaj.
Meble ogrodowe - co warto wiedzieć przy ich zakupie?
16.06.2017
Inspekcja Handlowa na zlecenie UOKiK sprawdziła bezpieczeństwo mebli ogrodowych. Inspektorzy sprawdzili 338 mebli ogrodowych. Zastrzeżenia wzbudziło 30 proc. produktów. Głównym problemem były ostre, wystające elementy i zadziory. 
Prawa konsumentów na rynku budowlanym
14.06.2017
Jakie mamy prawa kupując płytki, panele, okna i inne wyroby budowlane? O szczegółach informuje UOKiK na swojej stronie internetowej tutaj.
Credit Agricole Bank Polska bezprawnie dokonywał jednostronnych zmian postanowień umownych
06.06.2017
UOKiK wydał decyzję w sprawie postępowania przeciwko Credit Agricole Bank Polska wszczętego w listopadzie 2015 r. Bank m.in. dokonywał jednostronnych zmian postanowień umownych, pomimo że nie miał ku temu podstaw prawnych. Ponadto UOKiK uznał, że wewnętrzny system e-bankowości stosowany przez bank nie posiada obecnie cech trwałego nośnika i nie może on stanowić jedynego kanału do przesyłania konsumentom informacji o planowanych modyfikacjach w wykonywanych umowach.
Wprowadź „wolne od GMO” do sklepów
29.05.2017
Chcesz mieć wybór odpowiednio oznakowanej żywności wyprodukowanej bez udziału GMO? Możesz wysłać apel do sieci handlowych w tej sprawie.
UOKiK sprawdza lokaty strukturyzowane Idea Banku
18.05.2017
Prezes UOKiK w kwietniu 2017 r. wszczął postępowanie przeciwko Idea Bankowi. Wątpliwości wzbudzają rozpowszechniane informacje o warunkach lokat strukturyzowanych. Są to produkty finansowe, które łączą ochronę kapitału z inwestycjami. Mogą przynieść zysk, ale i stratę.
Po 15 czerwca roaming w krajach UE na zasadach krajowych?
18.05.2017
Po 15 czerwca br. podróżując po UE powinniśmy móc korzystać z roamingu na zasadach zbliżonych do tych na jakich korzystamy z usług telekomunikacyjnych w naszym kraju. Celem zasady „roam like at home” jest zniesienie różnic cenowych między taryfami krajowymi i taryfami roamingowymi. Jednak dotychczas opublikowane przez operatorów limity, cenniki, jak również doniesienia prasowe wskazują na istotną rozbieżność pomiędzy poszczególnymi przedsiębiorcami.
Wyroki sądowe dotyczące ochrony konsumentów
09.05.2017
Profi Credit, Provident Polska, Pekao Leasing, Tarsago Polska. To przedsiębiorcy, których dotyczyły niedawne wyroki sądowe w sprawach decyzji lub pozwów UOKiK z zakresu ochrony konsumentów.
Linie lotnicze naruszają prawa pasażerów - najnowsze badanie
04.05.2017
Grupa organizacji konsumenckich przeprowadziła międzynarodowe badanie na grupie 11 tys. pasażerów linii lotniczych. Miało ono miejsce w 8 krajach: Australii, Belgii, Brazylii, Danii, Francji, we Włoszech, Portugalii oraz Hiszpanii. Dotyczyło doświadczeń pasażerów w 2016 r. Okazało się, że liczne były przypadki opóźnień lotów, zagubionego bagażu oraz braku odpowiedniego zadośćuczynienia ze strony linii lotniczych.  
Bezpłatne kursy z polityki i prawa konsumenckiego w ramach Consumer Champion
28.04.2017
Zapraszamy wszystkich chętnych do poszerzenia swojej wiedzy nt polityki i prawa konsumenckiego poprzez udział w bezpłatnych zajęciach na platformie Consumer Champion. W projekcie finansowanym przez Komisję Europejską dostępnych jest 6 kursów m.in. prawo konsumenckie, usługi finansowe czy telekomunikacja. Możliwe jest otrzymanie specjalnego certyfikatu za ukończenie kilku lub wszystkich kursów. Kursy dostępne są w języku polskim, wymagana jest wcześniejsza rejestracja.  
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]