Aktualności

Apel "wolne od GMO" bezpośrednio do sklepów, w których robimy zakupy
20.07.2017
Czy chcesz mieć wybór odpowiednio oznakowanej żywności wyprodukowanej bez udziału GMO? Teraz możesz wysłać apel bezpośrednio do sieci handlowych, w których robisz zakupy. Odpowiednie oznakowanie produktów to sprawa, w której warto zabrać głos. Zachęcamy! 
Istotne poglądy UOKiK: czym są i czego dotyczą?
17.07.2017
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał już ponad 100 istotnych poglądów w sprawach sądowych z udziałem konsumentów. Czym są istotne poglądy UOKiK i czego dotychczas dotyczyły?
Wątpliwości UOKiK w sprawie spreadów walutowych
12.07.2017
Prezes UOKiK wszczął postępowania przeciwko Deutsche Bank, Getin Noble Bank i Raiffeisen Bank Polska w sprawie zasad ustalania kursów walut w umowach dot. kredytów i pożyczek hipotecznych wyrażonych w walutach obcych. 
O czym warto wiedzieć przed wyjazdem na wakacje?
29.06.2017
Jakie są nasze konsumenckie prawa w przypadku korzystania z usług turystycznych? Ponad 40 instytucji wspólnie informuje m.in. o użytecznych aplikacjach, rodzajach ubezpieczeń, bezpieczeństwie, prawach i obowiązkach urlopowiczów. 
W czym nam pomoże Europejskie Centrum Konsumenckie?
21.06.2017
Jedną z instytucji, które pomagają nam - konsumentom jest Europejskie Centrum Konsumenckie (ECK). Na jakiego typu pomoc możemy liczyć? O tym w krótkim filmiku dostępnym tutaj.
Meble ogrodowe - co warto wiedzieć przy ich zakupie?
16.06.2017
Inspekcja Handlowa na zlecenie UOKiK sprawdziła bezpieczeństwo mebli ogrodowych. Inspektorzy sprawdzili 338 mebli ogrodowych. Zastrzeżenia wzbudziło 30 proc. produktów. Głównym problemem były ostre, wystające elementy i zadziory. 
Prawa konsumentów na rynku budowlanym
14.06.2017
Jakie mamy prawa kupując płytki, panele, okna i inne wyroby budowlane? O szczegółach informuje UOKiK na swojej stronie internetowej tutaj.
Credit Agricole Bank Polska bezprawnie dokonywał jednostronnych zmian postanowień umownych
06.06.2017
UOKiK wydał decyzję w sprawie postępowania przeciwko Credit Agricole Bank Polska wszczętego w listopadzie 2015 r. Bank m.in. dokonywał jednostronnych zmian postanowień umownych, pomimo że nie miał ku temu podstaw prawnych. Ponadto UOKiK uznał, że wewnętrzny system e-bankowości stosowany przez bank nie posiada obecnie cech trwałego nośnika i nie może on stanowić jedynego kanału do przesyłania konsumentom informacji o planowanych modyfikacjach w wykonywanych umowach.
Wprowadź „wolne od GMO” do sklepów
29.05.2017
Chcesz mieć wybór odpowiednio oznakowanej żywności wyprodukowanej bez udziału GMO? Możesz wysłać apel do sieci handlowych w tej sprawie.
UOKiK sprawdza lokaty strukturyzowane Idea Banku
18.05.2017
Prezes UOKiK w kwietniu 2017 r. wszczął postępowanie przeciwko Idea Bankowi. Wątpliwości wzbudzają rozpowszechniane informacje o warunkach lokat strukturyzowanych. Są to produkty finansowe, które łączą ochronę kapitału z inwestycjami. Mogą przynieść zysk, ale i stratę.
Projekt i realizacja: RIPOSTA
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]