Od otrzymania towaru minęło mniej niż 14 dni
Co mam zrobić żeby odstąpić od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa?
  • Jeśli chcesz zwrócić kupiony na odległość niewadliwy towar, który otrzymałeś nie wcześniej niż w ciągu ostatnich 14 dni, tzn. chcesz odstąpić od umowy, powinieneś złożyć przedsiębiorcy oświadczenie o odstąpieniu. Oświadczenie może być złożone w każdy sposób, na przykład ustnie, telefonicznie, elektronicznie, na piśmie.
  • Najważniejsze dla Ciebie jest, abyś mógł udowodnić, że złożyłeś takie oświadczenie. Dlatego zachowaj się bezpiecznie – napisz pismo i wyślij je listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres sprzedawcy znajdujący się na paragonie lub umowie. Zachowaj treść listu (kopię, drugi egzemplarz), a także dowód jego nadania.
  • W piśmie / oświadczeniu opisz, o jaką umowę chodzi, podając przykładowo jej numer, datę zawarcia, czego dotyczy i napisz, że od niej odstępujesz. Możesz skorzystać z wzoru takiego oświadczenia, który dostarczył Ci przedsiębiorca lub pobrać go tutaj.
  • Na skutek złożenia przez Ciebie oświadczenia umowa przestaje istnieć. Sprzedawca nie musi wyrazić zgody na odstąpienie od umowy. Nie musisz więc martwić się brakiem potwierdzenia, jeśli sprzedawca nie reaguje na Twoje pismo.
PORADA POMOCNA? WIESZ CO MASZ ZROBIĆ?
Szukasz innych form pomocy w swoim miejscu zamieszkania? Kliknij tutaj.