OD OTRZYMANIA TOWARU MINĘŁO MNIEJ NIŻ 14 DNI
Czy mogę zwrócić towar, jeśli rozpakowałem przesyłkę / otworzyłem opakowanie?
  • Po otrzymaniu rzeczy kupionej na odległość, możesz zachować się tak, jak zrobiłbyś to w tradycyjnym sklepie, otworzyć opakowanie, obejrzeć towar, itp. Takie zachowanie nie pozbawia Cię prawa do odstąpienia od umowy. Przykładowo, jeżeli kupiłeś przez Internet garnitur, możesz go przymierzyć, sprawdzić, czy pasuje do koszuli, butów, ale nie powinieneś chodzić w nim do pracy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
  • Jeżeli jednak przed upływem terminu do odstąpienia od umowy korzystałeś z rzeczy w sposób wykraczający poza powyżej wskazany zakres, a decydujesz się od umowy odstąpić, przedsiębiorca może zażądać od Ciebie odszkodowania za zmniejszenie wartości rzeczy.
  • Żądanie odszkodowania będzie w takim przypadku zgodne z prawem, bowiem przepisy stanowią, iż konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Wyjątkiem jest sytuacja, w której przedsiębiorca nie poinformował Cię o prawie do odstąpienia od umowy, w takiej sytuacji nie odpowiadasz za nadmierne korzystanie z rzeczy.

PORADA POMOCNA? WIESZ CO MASZ ZROBIĆ?
Szukasz innych form pomocy w swoim miejscu zamieszkania? Kliknij tutaj.