SKP

Wyszukiwarka

Sprawiedliwy handel - znash, chcesh, pomagash

Czy wiesh, że?

  • Wykorzystanie drzewka kakaowca nie kończy się jedynie na jego ziarnach. Masło kakaowe jest składnikiem maści farmaceutycznych,  kosmetyków i kremów. Z kolei z ciemnoczerwonego drewna kakaowca produkuje się okleiny i wyroby galanteryjne jak np. torebki, paski i portfele!
    Źródło: www.biology.pl
  • Najciekawsze zastosowanie dla kakaowca wymyślili niegdyś Aztekowie, którzy cenili ziarna kakaowca do tego stopnia, że stało się ich… monetą! Można sobie jedynie wyobrazić, że ich sakiewki zamiast brzęczeć metalowymi monetami, kusząco pachniały czekoladą
    Źródło: www.nul.cba.pl
  • Rewolucją, jeśli chodzi o wykorzystanie ziaren kakaowca, było oddzielenie dużej ilości tłuszczu od kakao, które otrzymuje się z ziaren. Dzięki temu na naczyniach nie pozostawały tłuste plamy, a kakao zyskiwało coraz większą rzeszę zwolenników. Wynalazcą tej metody w 1828 r., był duński chemik Konrad Jan van Houten. Otrzymał sypki, odtłuszczony i łatwo rozpuszczalny w płynach proszek kakaowy- dzisiejsze kakao.
    Źródło: poradnikzdrowie.pl

Nadruki na koszulki

Poniższe wzory w formacie wektorowym możecie nadrukować na koszulki i nosić z dumą, promując Sprawiedliwy Handel :)


Niniejsza publikacja powstała przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej. Za treść tego dokumentu odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie Konsumentów Polskich, poglądy wyrażone w publikacji nie odzwierciedlają stanowiska Komisji Europejskiej.