Aktualności

Czy przy odwołaniu lotu, w związku z epidemią COVID-19, zachowuję prawo do odszkodowania?
27.04.2020
Pani Katarzyna miała wykupiony lot do Rzymu. Lot ten został odwołany i przewoźnik obiecał zwrócić koszty biletu. Czy Pani Katarzyna, może domagać się od przewoźnika odszkodowania?
Czy mogę żądać zwrotu pieniędzy za lot powrotny, który nie został odwołany?
27.04.2020
Pan Jan kupił lot z Warszawy do Berlina i lot powrotny z Berlina do Warszawy. Lot z Warszawy do Berlina został odwołany ale lot powrotny nie. Czy w takim przypadku Pan Jan może żądać zwrotu pieniędzy również za lot powrotny, który nie został odwołany?
Czy mogę otrzymać zwrot pieniędzy, jeżeli linia lotnicza odwołała lot w związku z epidemią koronawirusa?
27.04.2020
Linia lotnicza odwołuje lot, w związku z epidemią COVID-19 i w zamian proponuje lot w innym terminie, czy mogę mimo to żądać zwrotu wpłaconych środków?
Czy sklep internetowy może w swoim regulaminie ograniczyć prawo do odstąpienia?
25.04.2020
Wiadomo, że konsument może zwrócić rzeczy zakupione w sklepach internetowych. Czy sklep może jednak wyłączyć to prawo w swoim regulaminie? Czy w takiej sytuacji będzie mógł odmówić prawa do zwrotu produktu?
 
Pan Janusz kupił w sklepie internetowym zraszacz obrotowy do swojego przydomowego ogródka. Po dostarczeniu produktu Pan Janusz zauważył jednak, że jego trawnik rośnie na tyle dobrze, że nie potrzebuje dodatkowego nawadniania. Pan Janusz postanowił więc odstąpić od zakupu zraszacza i zwrócić towar. W odpowiedzi na złożone oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedawca napisał jednak, że produkty z działu „Ogród” nie podlegają prawu konsumenta do odstąpienia od umowy, gdyż przedsiębiorca w swoim regulaminie sklepu internetowego wykluczył w stosunku do nich taką możliwość. Czy Pan Janusz może odstąpić od umowy i zwrócić zakupiony zraszacz?
Co zrobić gdy przesyłka nadana przez konsumenta do przedsiębiorcy została uszkodzona?
21.04.2020
Konsument w wielu sytuacjach musi przesłać do przedsiębiorcy kupioną uprzednio rzecz (np. gdy ją reklamuje lub zwraca po odstąpieniu od umowy zawartej na odległość albo poza lokalem przedsiębiorstwa). Niekiedy po odebraniu rzeczy przez adresata okazuje się, że została ona uszkodzona w transporcie. Co powinien zrobić konsument, gdy przesyłka nadana przez niego do przedsiębiorcy została uszkodzona w transporcie?
Czy warto skorzystać z tzw. wakacji kredytowych?
17.04.2020
W obecnej sytuacji niektórzy zastanawiają się czy skorzystać z tzw. wakacji kredytowych. Decyzja nie jest łatwa, ponieważ skomplikowane zapisy i sposoby rekalkulacji rat powodują, że trudno samodzielnie obliczyć zyski i straty.
Koronawirus - które branże mogą stosować 180 dni na zwrot pieniędzy lub voucher?
17.04.2020
Oczekujesz na zwrot środków za wycieczkę, hotel lub wyjście do teatru? Niektórzy przedsiębiorcy mogą skorzystać z wydłużonego do 180 dni terminu płatności lub zaproponować voucher. Z artykułu dowiesz się które branże mają możliwość zastosowania dłuższych terminów.
Czy na czas epidemii sklepy mogą zawiesić możliwość odstąpienia od umowy?
15.04.2020
Odstąpiłem od umowy zawartej na odległość i odesłałem towar. Paczka wróciła do mnie jako nieodebrana. W wiadomości mailowej sklep poinformował mnie, iż możliwość odstąpienia od umowy jest zawieszona na czas epidemii. Czy to prawidłowe działanie?
Czy można reklamować odziedziczony telewizor?
15.04.2020
Telewizor Pana Edwarda zepsuł się, wobec czego Pan Edward postanowił złożyć reklamację, ponieważ telewizor był jeszcze w okresie rękojmi. Ku jego zdziwieniu okazało się, że odbiornik telewizyjny został kupiony przez jego ojca emeryta, który niedawno zmarł. Pan Edward zastanawia się czy on jako jedyny spadkobierca może złożyć reklamację do sprzedawcy.
Jak w czasie epidemii zareklamować towar kupiony w sklepie stacjonarnym?
14.04.2020
Moje buty rozpadły się. Czy w czasie epidemii muszę osobiście udać się do sklepu i zareklamować towar?
Copyright © 2020 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]