Czy przy odwołaniu lotu, w związku z epidemią COVID-19, zachowuję prawo do odszkodowania?

data dodania: 27.04.2020 | czytany: 334 razy
Czy przy odwołaniu lotu, w związku z epidemią COVID-19, zachowuję prawo do odszkodowania?
Pani Katarzyna miała wykupiony lot do Rzymu. Lot ten został odwołany i przewoźnik obiecał zwrócić koszty biletu. Czy Pani Katarzyna, może domagać się od przewoźnika odszkodowania?
 
Przewoźnik nie jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania, jeżeli odwołanie lotu jest spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności, których nie można było uniknąć pomimo podjęcia wszelkich racjonalnych środków takich jak np. epidemia (z taką sytuacją mamy do czynienia np. w północnych Włoszech).
 
Brak obowiązku wypłaty odszkodowania ze strony przewoźnika nie zwalnia go z obowiązków względem podróżnego spowodowanych odwołaniem przez przewoźnika lotu (zwrot kosztów biletu, zmiana planu podróży etc.).
 
Sprawdź też powiązane artykuły:
 
Aktualne informacje na temat odwołanych lotów, rezygnacji z podróży i innych spraw w związku z koronawirusem znajdziecie na stronie uokik.gov.pl/koronawirus.
 
---------------------
Porady prawne są dostępne bezpłatnie dla konsumentów w ramach naszej Infolinii Konsumenckiej 801 440 220 / 22 290 89 16, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Obowiązują opłaty za połączenia wg taryfy operatora. 
---------------------
Polecamy pierwszy raport z niezależnych badań produktów: Prześwietlamy Kasze Gryczane, który Fundacja Konsumentów przygotowała we współpracy z Programem FoodRentgen. Raport jest do pobrania jest tutaj.
Copyright © 2020 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]