Czy sklep może zabronić wejścia z dzieckiem?

data dodania: 06.05.2020 | czytany: 707 razy
Czy sklep może zabronić wejścia z dzieckiem?
Aktualizacja z 06.05.2020.
 
Pani Ania poszła do sklepu ale nie została wpuszczona ponieważ była z małym dzieckiem a do sklepu „wchodzimy pojedynczo” czy to prawidłowe działanie sprzedawcy?
 
Nie jest to prawidłowe zachowanie sprzedawcy. Obecnie priorytetem jest bezpieczeństwo kupujących i sprzedających. Owszem, w sklepach zostały wprowadzone limity osób czy wcześniej godziny dla seniorów, natomiast z zachowaniem tych ograniczeń osoba z małym dzieckiem powinna mieć normalną możliwość zrobienia zakupów.
 
 
Aktualne informacje na temat form płatności, reklamacji i innych spraw w związku z koronawirusem znajdziecie na stronie uokik.gov.pl/koronawirus.
 
---------------------
Porady prawne są dostępne bezpłatnie dla konsumentów w ramach naszej Infolinii Konsumenckiej 801 440 220 / 22 290 89 16, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Obowiązują opłaty za połączenia wg taryfy operatora.
 
---------------------
Polecamy pierwszy raport z niezależnych badań produktów: Prześwietlamy Kasze Gryczane, który Fundacja Konsumentów przygotowała we współpracy z Programem FoodRentgen. Raport jest do pobrania jest tutaj.
 
 
Copyright © 2020 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]