Czy sklep może zabronić wejścia z dzieckiem?

data dodania: 06.05.2020 | czytany: 1 683 razy
Czy sklep może zabronić wejścia z dzieckiem?
Aktualizacja z 06.05.2020.
 
Pani Ania poszła do sklepu ale nie została wpuszczona ponieważ była z małym dzieckiem a do sklepu „wchodzimy pojedynczo” czy to prawidłowe działanie sprzedawcy?
 
Nie jest to prawidłowe zachowanie sprzedawcy. Obecnie priorytetem jest bezpieczeństwo kupujących i sprzedających. Owszem, w sklepach zostały wprowadzone limity osób czy wcześniej godziny dla seniorów, natomiast z zachowaniem tych ograniczeń osoba z małym dzieckiem powinna mieć normalną możliwość zrobienia zakupów.
 
Od 30 maja 2020 r. treść artykułu ma charakter archiwalny.
 
 
Od dnia 30 maja 2020 r. ograniczenia dotyczące ilości osób, które mogą jednocześnie przebywać w sklepach, galeriach handlowych czy na targowiskach zostały zniesione.”
 
 
 
Podstawa prawna:
 
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 964 z późn. zm.).
 
 
 
Aktualne informacje na temat form płatności, reklamacji i innych spraw w związku z koronawirusem znajdziecie na stronie uokik.gov.pl/koronawirus.
 
---------------------
Porady prawne są dostępne bezpłatnie dla konsumentów w ramach naszej Infolinii Konsumenckiej 801 440 220 / 22 290 89 16, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Obowiązują opłaty za połączenia wg taryfy operatora.
 
---------------------
Polecamy pierwszy raport z niezależnych badań produktów: Prześwietlamy Kasze Gryczane, który Fundacja Konsumentów przygotowała we współpracy z Programem FoodRentgen. Raport jest do pobrania jest tutaj.
 
 
Copyright © 2020 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]