Czy Twój pojazd jest niebezpieczny? Sprawdź zawiadomienia do UOKiK od marek takich jak Honda, Citroën, Peugeot, KIA, Opel i Mercedes

data dodania: 29.01.2020 | czytany: 1 523 razy
Czy Twój pojazd jest niebezpieczny? Sprawdź  zawiadomienia do UOKiK od marek takich jak Honda, Citroën, Peugeot, KIA, Opel i Mercedes
Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęły powiadomienia od Honda Motor Europe, Peugeot Polska Sp. z o.o., KIA Motors Poland, Opel Poland Sp. z o.o., Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. i ALMOT Mikołaj Sibora Sp.k. o produktach niebezpiecznych. Sprawdź, czy nie dotyczą one Twojego pojazdu.
 
Powiadomienia dotyczą samochodów marek:
 
1. Honda, modele Civic, Civic Tourer, CR-V, HR-V, w których stwierdzono niższą efektywność oprogramowania systemu kontroli emisji silnika. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.
 
2. Citroën, modele: Spacetourer i Jumpy IV, w których dokręcenie pasów bezpieczeństwa oraz przewodu masowego mogą być niezgodne z wymaganym standardem fabrycznym. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.
 
3. KIA Sorento, w których z powodu błędu oprogramowania kamera wielofunkcyjna może nie komunikować się z elektroniczną jednostką sterującą pojazdu (ECU). Po więcej informacji zapraszamy tutaj.
 
4. OPEL, modele: Vivaro C i Zafira Life MY 2020 w których możliwie jest przetarcie sztywnych przewodów paliwowych. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.
 
5. Mercedes, Typ:
  • 118, 177, 247, 253 i 293 (A-Klasa, CLA, B-Klasa, GLC i EQC), w których w razie wypadku z aktywacją poduszki powietrznej mogłaby się ona oddzielić od płyty podstawowej. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.
  • 177 (A-klasa), w których spaw regulacji wysokości lewego przedniego fotela jest za słaby. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.
6. Peugeot, w modelach Traveller i Expert 4:
  • zaciski tylnych hamulców mogą być niezgodne ze specyfikacją. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.
  • dokręcenie pasów bezpieczeństwa oraz przewodu masowego mogą być niezgodne z wymaganym standardem fabrycznym. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.
  • tylne przewody hamulcowe mogą z czasem ulec uszkodzeniu. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.
  • dokręcenie dolnych śrub mocowania pasów bezpieczeństwa może być niewłaściwe. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.
 
Dodatkowo w motocyklach marki Triumph, w modelach: THRUXTON, THRUXTON R, THRUXTON TFC, THRUXTON 1200 (Dual seat) i THRUXTON 1200R (Dual seat) (DE, DE2, DEX, DF & DF2), może pęknąć sprężyna podstawki bocznej. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.
 
---------------------
Z naszej strony polecamy pierwszy raport z niezależnych badań prodkutów: Prześwietlamy Kasze Gryczane, który Fundacja Konsumentów przygotowała we współpracy z Programem FoodRentgen. Raport jest do pobrania bezpłatnie tutaj.
 
 
---------------------
Porady prawne są także dostępne bezpłatnie dla konsumentów w ramach Infolinii Konsumenckiej 801 440 220 / 22 290 89 16,
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Obowiązują opłaty za połączenia wg taryfy operatora.
 
 
 
 
 
Copyright © 2020 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]