Fundacja Konsumentów członkiem wpływowej Europejskiej Organizacji Konsumenckiej – BEUC

data dodania: 16.07.2021 | czytany: 4 489 razy
Fundacja Konsumentów członkiem wpływowej Europejskiej Organizacji Konsumenckiej – BEUC
Miło nam poinformować, że w maju 2021 roku Fundacja Konsumentów została oficjalnie członkiem Europejskiej Organizacji Konsumenckiej – BEUC. Nasze członkostwo w BEUC wzmacnia nas organizacyjnie i daje polskim konsumentom dostęp do aktualnych informacji o sprawach konsumenckich na szczeblu Unii Europejskiej i w państwach członkowskich oraz możliwość skuteczniejszego wpływania na dotyczące nas decyzje, które zapadają w Brukseli. Będziemy też silniejsi dzięki współpracy z organizacjami konsumenckimi z innych krajów europejskich.
 
 
BEUC, Europejska Organizacja Konsumencka zrzesza 46 uznanych, niezależnych krajowych organizacji konsumenckich z 32 krajów Europy. BEUC działa jako grupa parasolowa w Brukseli dla tych organizacji, a jej głównym zadaniem jest reprezentowanie jej członków i obrona interesów wszystkich konsumentów w Europie.
 
Wspólne projekty pod egidą i z członkami BEUC prowadziliśmy już wcześniej.
 
Jednym z nich był projekt finansowany przez Unię Europejską przy wsparciu Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej consumerlawready.eu. Fundacja Konsumentów jest koordynatorem tego projektu w Polsce. Nasi eksperci przetłumaczyli, a tam gdzie trzeba dostosowali do polskich warunków, materiały szkoleniowe dla przedsiębiorców. Prowadziliśmy i nadal prowadzimy szkolenia dla małych i dużych firm z zakresu prawa konsumenckiego (szkolenia.konsumenci.org).
 
Innym przykładem jest ciesząca się dużym zainteresowaniem kampania z 2019 r. ostrzegająca konsumentów przed kupowaniem przez Internet od nieznanych pośredników biletów na mecze, koncerty i inne imprezy: Kupujesz bilety online – zachowaj czujność!
 
Członkostwo w BEUC daje nam możliwości na realizację innych pro-konsumenckich projektów w przyszłości.
 
 
 
--------------------
Porady prawne są dostępne bezpłatnie dla konsumentów w ramach Infolinii Konsumenckiej 801 440 220 / 22 290 89 16, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Obowiązują opłaty za połączenia wg taryfy operatora.
 
Copyright © 2021 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]