Infolinia Konsumencka – pomogliśmy ponad 85 000 konsumentom w 2020 roku, aż 90% z nich uznało poradę za pomocną w rozwiązaniu ich problemu

data dodania: 17.12.2020 | czytany: 4 079 razy
Infolinia Konsumencka – pomogliśmy ponad 85 000 konsumentom w 2020 roku, aż 90% z nich uznało poradę za pomocną w rozwiązaniu ich problemu
Trudno dochodzić swoich praw, jeśli nie wiemy, że je w ogóle posiadamy. Czy rzeczywiście do złożenia reklamacji potrzebny jest paragon lub oryginalne pudełko od danego produktu? Jak mogę skutecznie rozwiązać umowę, która okazała się być dla mnie niekorzystna? Gdzie, jako konsument, mogę szukać pomocy? Czy zawsze w starciu z przedsiębiorcą jestem na przegranej pozycji? Z myślą o rozwiązaniu powyższych dylematów działa Infolinia Konsumencka – „pierwsza pomoc dla konsumentów” na czas świątecznych zakupów i nie tylko, którą świadczą prawnicy Fundacji Konsumentów.
 
Kolejne badanie przeprowadzone przez firmę PBS pokazało, że 90% osób korzystających z usług Infolinii Konsumenckiej uznaje poradę za pomocną w rozwiązaniu ich problemu! To najlepsza nagroda dla zespołu Fundacji Konsumentów, który nieustannie podnosi swoje kwalifikacje żeby jak najlepiej pomagać konsumentom w potrzebie.
 

To już 15 lat

Infolinia Konsumencka powstała w 2006 roku, dzięki staraniom Stowarzyszenia Konsumentów Polskich, funduszom z Unii Europejskiej oraz wsparciu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Od 6 lat infolinię prowadzi Fundacja Konsumentów – kontynuator działań Stowarzyszenia. W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie, wnioski, opinie i uwagi zgromadzone przez lata pracy – wszystko po to, aby jak najlepiej pomagać dzwoniącym po pomoc konsumentom.
 

Telefon z ludzką twarzą

Na sprawne działanie infolinii składa się wiele czynników. Jednym z najważniejszych są ludzie chętni do pomocy. To oni – prawnicy infolinii – udzielają co miesiąc ok. 7 400 porad. Starają się profesjonalnie i w miłej atmosferze zdiagnozować problem i udzielić odpowiedzi na pytanie, co może zrobić konsument, aby go rozwiązać. Niektórzy z prawników uzyskali już tytuł zawodowy adwokata bądź radcy prawnego, inni z powodzeniem zdali egzaminy na aplikację. Cały zespół uczestniczy nie tylko w szkoleniach o charakterze prawnym, ale także rozwija umiejętności komunikacyjne. Wszystko po to, aby jak najlepiej zrozumieć swojego rozmówcę.
 
Dzięki pracy tutaj mogę (…) lepiej zrozumieć jak konsumenci postrzegają pewne pojęcia prawne i wobec tego, jak najbardziej efektywnie doradzić.” – mówi Ilona, pracująca na infolinii od dwóch lat.
 
Praca na infolinii oznacza pomaganie ludziom, a to zawsze przedstawia określoną wartość. Często daje dużą satysfakcję, kiedy słychać w głosie rozmówcy wyraźną, wielka ulgę, ponieważ problem z którym dzwonił zwyczajnie go przerósł (…), a my podaliśmy rozwiązanie i daliśmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze. (…) Poza tym zespół w którym pracuje składa się ze wspaniałych ludzi i dla mnie to również stanowi wielka wartość” – opisuje prawniczka Kasia, która jest w zespole od ponad dwóch lat.
 
Więcej informacji „od kuchni” o naszej Infolinii Konsumenckiej już wkrótce. Tymczasem w przypadku jakichkolwiek problemów konsumenckich po prostu do nas dzwońcie!
 
 
Copyright © 2021 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]