Likwidacja godzin dla seniorów w sklepach

data dodania: 06.05.2020 | czytany: 936 razy
Likwidacja godzin dla seniorów w sklepach
Od 4 maja 2020 r. przestaje obowiązywać zasada, iż w sklepach w godzinach 10.00-12.00 zakupy mogą robić wyłącznie osoby powyżej 65 roku życia. Seniorzy będą teraz robić zakupy na takich samych zasadach jak inne osoby tzw. „godziny dla seniorów” zostały zlikwidowane.
 
 
Przez ponad miesiąc, od 1 kwietnia, seniorzy oprócz możliwości zakupów w standardowych godzinach otwarcia sklepów, mogli korzystać z czasu przeznaczonego tylko dla nich. W godzinach 10.00-12.00 jako w tzw. „godzinach dla seniorów” w sklepach mogły przebywać wyłącznie osoby powyżej 65 roku życia.
 
Obecnie wraz z kolejnymi etapami znoszenia ograniczeń i „odmrażania gospodarki” udogodnienie to zostaje zniesione.
 
W związku z wystąpieniem stanu epidemii Rada Ministrów poprzez wydawanie rozporządzeń regulowała i reguluje nakładanie ograniczeń, nakazów i zakazów. W najnowszym rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. nie znalazły się już przepisy przewidujące godziny dla seniorów, tak jak miało to miejsce w poprzednio wydawanych rozporządzaniach.
 
 
Informacje na temat "godzin dla seniorów" dla stanu prawnego od 1 kwietnia 2020 r. do 2 maja 2020 r. znajdują się w artykule:
 
 
 
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 792).
 
 
 
Aktualne informacje na temat form płatności, reklamacji i innych spraw w związku z koronawirusem znajdziecie na stronie uokik.gov.pl/koronawirus.
 
 
---------------------
Porady prawne są dostępne bezpłatnie dla konsumentów w ramach naszej Infolinii Konsumenckiej 801 440 220 / 22 290 89 16, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Obowiązują opłaty za połączenia wg taryfy operatora.
---------------------
Polecamy pierwszy raport z niezależnych badań produktów: Prześwietlamy Kasze Gryczane, który Fundacja Konsumentów przygotowała we współpracy z Programem FoodRentgen. Raport jest do pobrania jest tutaj.
 
 
 
Copyright © 2020 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]