Ponad 30 000 pobrań raportu Prześwietlamy Kasze Gryczane

data dodania: 09.01.2020 | czytany: 1 285 razy
Ponad 30 000 pobrań raportu Prześwietlamy Kasze Gryczane
Raport Prześwietlamy Kasze Gryczane inaugurujący w Fundacji Konsumentów niezależne testy produktów został już pobrany ponad 30 000 razy! Raport przygotowany we współpracy z Programem FoodRentgen prezentuje wyniki niezależnych badań 10 wybranych z rynku produktów na zawartość pozostałości glifosatu. 4 produkty odnotowały przekroczenia norm. Jeśli jeszcze nie wiesz które to sprawdź koniecznie!
 
Raport Prześwietlamy Kasze Gryczane prezentuje wyniki przeprowadzonych we wrześniu 2019 r. badań laboratoryjnych 10 wybranych kasz gryczanych na zawartość pozostałości kontrowersyjnego glifosatu – potencjalnie niebezpiecznego dla zdrowia herbicydu. Badania przeprowadziło akredytowane laboratorium Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Testy wykazały, że w czterech produktach nie ma pozostałości glifosatu, w dwóch występują one w granicach normy, a w czterech znacznie tę normę przekraczają.
 
W ciągu 1,5 miesiąca od publikacji raport pobrano ponad 30 tysięcy razy. Są też reakcje rynku: sieć sklepów Lidl poinformowała o wycofaniu wymienionych w raporcie kasz, w których wykryto przekroczenia pozostałości glifosatu, trzy inne firmy przesłały organizatorom badań swoje oświadczenia.
 
Raport z pełnymi wynikami jest dostępny tutaj:
 
 
Do badań laboratoryjnych we wrześniu br. trafiło 10 kasz gryczanych i 10 kasz jaglanych. Na luty 2020 roku planujemy publikację dotyczącą czystości składu kasz jaglanych. W planach organizatorów są kolejne produkty spożywcze.
 
 
 
---------------------
Porady prawne są dostępne bezpłatnie dla konsumentów w ramach Infolinii Konsumenckiej 801 440 220 / 22 290 89 16,
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Obowiązują opłaty za połączenia wg taryfy operatora.
 
Copyright © 2020 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]