Kim jesteśmy i co robimy dla konsumentów? 

Fundacja Konsumentów jest niezależną organizacją pozarządową, która dba o interesy konsumentów czyli nas wszystkich. Fundacja prowadzi akcje edukacyjne, konsultuje nowe przepisy konsumenckie, udostępnia niezależne testy produktów (testy.konsumenci.org), oraz udziela konsumentom bezpłatnej pomocy prawnej w ramach Infolinii Konsumenckiej (ok. 7 tys. porad miesięcznie) i portalu porady.konsumenci.org, gdzie w kilka minut konsument może samodzielnie znaleźć odpowiedź na nurtujący go problem związany z zakupionym towarem. Fundacja szkoli także przedsiębiorców z prawa konsumenckiego (szkolenia.konsumenci.org).
 
 
Fundacja Konsumentów jest kontynuatorem starań o przestrzeganie praw konsumentów w Polsce realizowanych w ciągu 25 lat działalności przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich. Przez ćwierć wieku Stowarzyszenie zrealizowało dziesiątki projektów, które przyczyniły się do rozwoju polityki konsumenckiej i wzmocnienia pozycji konsumentów na rynku. Stowarzyszenie wypełniło swoją misję i podjęło decyzję o rozwiązaniu i przekazaniu dorobku Fundacji Konsumentów, z którą od lat wspólnie działało w sprawach ważnych dla konsumentów. 
 
Copyright © 2020 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]