Kim jesteśmy i co robimy dla konsumentów?

W ciągu 24 lat działalności Stowarzyszenie Konsumentów Polskich zrealizowało dziesiątki projektów, które przyczyniły się do rozwoju polityki konsumenckiej i wzmocnienia pozycji konsumentów na rynku. Dobrze wypełniliśmy swoją misję, ale przyszedł moment żeby się pożegnać i przekazać pałeczkę następcom. Podjęliśmy więc decyzję o rozwiązaniu Stowarzyszenia i o przekazaniu naszego dorobku Fundacji Konsumentów, z którą od kilku lat wspólnie działamy w sprawach ważnych dla konsumentów. Wierzymy, że Fundacja Konsumentów stanie się kontynuatorem naszych starań o przestrzeganie praw konsumentów w Polsce.
 

 

Fundacja Konsumentów jest niezależną organizacją pozarządową, która dba o interesy konsumentów czyli nas wszystkich. Fundacja prowadzi akcje edukacyjne, konsultuje nowe przepisy konsumenckie, udostępnia niezależne testy produktów (testy.konsumenci.org), a także udziela konsumentom bezpłatnej pomocy prawnej w ramach Infolinii Konsumenckiej (ok. 7 tys. porad miesięcznie) oraz portalu porady.konsumenci.org, gdzie w kilka minut konsument może samodzielnie znaleźć odpowiedź na nurtujący go problem związany z zakupionym towarem. Fundacja szkoli także przedsiębiorców z prawa konsumenckiego (szkolenia.konsumenci.org).
 
Copyright © 2020 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]