Fundacja Konsumentów oraz Stowarzyszenie Konsumentów Polskich polecają korzystanie z zasobów projektu Consumer Law Ready!

 
 
 
Jesteś przedsiębiorcą? Chcesz dobrze obsługiwać konsumentów i upewnić się, że działasz zgodnie z prawem polskim i unijnym? Przeczytaj bezpłatne materiały o tym, jak:
  1. spełnić przedumowne wymagania informacyjne
  2. respektować prawo do odstąpienia od umowy i przyjmować zwroty towarów
  3. rozpatrywać reklamacje
  4. pisać umowy lub regulaminy
  5. polubownie rozwiązać spór
Consumer Law Ready to ogólnoeuropejski projekt, którym zarządza BEUC (Europejska Organizacja Konsumentów) w konsorcjum z UEAPME oraz Eurochambers. Projekt ten jest finansowany przez Unię Europejską przy wsparciu Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej. 
 
Projekt Consumer Law Ready poszerza wiedzę przedsiębiorców, w szczególności małych i średnich przedsiębiorstw, na temat praw konsumentów oraz na temat obowiązków prawnych spoczywających na przedsiębiorcach. Z doświadczeń organizacji konsumenckich oraz badań prowadzonych m.in. przez Komisję Europejską wynika, że znajomość przepisów konsumenckich jest bardzo ograniczona.
 
W projekcie powstały obszerne materiały edukacyjne dedykowane przedsiębiorcom, w tym dostępna również w języku polskim strona internetowa: https://www.consumerlawready.eu/pl oraz zatwierdzony przez Komisję Europejską kompleksowy podręcznik unijnego i polskiego prawa konsumenckiego przeznaczony dla przedsiębiorców.
 
W ciągu ostatniego roku prawie 1600 trenerów wzięło udział w 110 sesjach warsztatowych i otrzymało certyfikat potwierdzający znajomość prawa konsumenckiego. Wśród nich była grupa polskich ekspertów.
 
Kontynuując projekt, chcemy wykorzystać wiedzę i doświadczenie polskich trenerów i wspólnie zorganizować szkolenia dla małych i średnich przedsiębiorców. Informacji na ten temat szukajcie Państwo w najbliższych miesiącach na stronie:
https://www.consumerlawready.eu/pl/SME/local-courses
 
Możecie też Państwo pracować samodzielnie online korzystając z zasobów dostępnych na stronie projektu:
https://www.consumerlawready.eu/pl/SME/online-resources
 
Jednocześnie jeśli Państwa firma poszukuje oferty na szkolenie z prawa konsumenckiego dostosowane idealnie do Państwa potrzeb prosimy o kontakt na: szkolenia@konsumenci.org
 
 
 
Copyright © 2021 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]