Porady

Kategoria:
Kategoria: Turystyka
Wykupiłam wczasy nad morzem. Miałam być zakwaterowana w hotelu 3-gwiazdkowym. Tymczasem hotel, w którym nas zakwaterowano miał tylko 2 gwiazdki i warunki były poniżej oczekiwań, ale nie mieliśmy wyboru. Czy po powrocie mogę domagać się czegoś od organizatora turystyki?
Kategoria: Turystyka
Lecieliśmy z Hurghady do Poznania. Na lotnisku w Poznaniu okazało się, że linia lotnicza zagubiła jeden bagaż rejestrowany. Złożyliśmy reklamację na lotnisku i otrzymaliśmy P.I.R. Po kilku dniach wysłałam do przewoźnika e-maila opisując całe zdarzenie. Po 41 dniach od zagubienia bagażu zadzwoniła pani z obsługi klienta, że bagaż został odnaleziony, lecz przyleciał innymi liniami. Moje linie lotnicze nie chcą wziąć odpowiedzialności za zgubienie bagażu i tym samym wypłacić odszkodowania, a przecież to im powierzyłam walizkę i mam na to potwierdzenie. Zrzekam się odbioru walizki i żądam od linii lotniczej odszkodowania, za poniesione straty z tytułu zagubienia bagażu. W każdej chwili możemy przedstawić wszystkie karty pokładowe, poświadczenia nadania bagażu, pisma oraz listy e-mail z liniom lotniczą, a także wszystkie rachunki, które są potrzebne do otrzymania odszkodowania.
Kategoria: Reklamacje
Kupiłem w sklepie internetowym część do komputera. Po zainstalowaniu okazało się, że jest niesprawna.
Kategoria: Turystyka
Urlop zimowy postanowiłem spędzić w górach. Wykupiłem wczasy wraz z dojazdem. W drodze powrotnej skradziono mi narty. Organizator wycieczki twierdzi, że nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt, ponieważ zlecił dokonanie przewozu osobie trzeciej (autokar był z innej firmy).
Kategoria: Turystyka
Wkrótce mamy wylecieć do Egiptu na wymarzone wakacje. W związku z zamachem stanu i zamieszkami w Egipcie oraz zaleceniami MSZ a także ambasady RP w Kairze, biuro poinformowało, że wycieczka objazdowa “Egipt- wzdłuż Nilu”, którą wykupiliśmy, pomimo zamieszek i tak się odbędzie. Natomiast zmianie ulega program. Za Kair, którego nie można odwiedzać (łącznie 4 doby hotelowe), odbędzie się świadczenie zastępcze, czyli spędzimy te dni w hotelu w Hurghadzie. Nie zgadzamy się na tak istotną zmianę w umowie i to jeszcze przed rozpoczęciem imprezy, bez naszej zgody. Zażądaliśmy zwrotu pieniędzy, ale biuro poinformowało, że nie mogę otrzymać zwrotu wpłaconej kwoty, ponieważ zadziałała “siła wyższa”. Jeśli chcę to mogę zrezygnować a wtedy biuro, zgodnie z umową, potrąci nam 80% ceny wycieczki. Uprzejmie prosimy o odpowiedź na nasze pytania: 1) czy musimy jechać na tę wycieczkę, skoro biuro zmieniło w istotny sposób program, zasłaniając się “siłą wyższą”, 2) czy możemy zażądać od biura zwrotu całej kwoty?
Kategoria: Turystyka
W zeszłym tygodniu wróciłam z wczasów w Turcji. Pobyt zorganizowany był przez popularne biuro podróży, jednak byłam bardzo zawiedziona standardem wycieczki. Hotel oraz wyżywienie nie spełniały warunków umowy. Chciałam złożyć reklamację jeszcze w trakcie pobytu, ale było to niemożliwe, gdyż pilot wycieczki w ogóle nie zajmował się grupą i nie miałam z nim kontaktu. Zaraz po powrocie udałam się do biura podróży, by złożyć reklamację. Na miejscu odmówiono przyjęcia mojego pisma oraz poinformowano mnie, że reklamacje składać można tylko w trakcie pobytu u pilota wycieczki. Czy jest to prawda i biuro podróży może odmówić przyjęcia zgłoszenia reklamacyjnego?
Kategoria: Reklamacje
Kupiłam wczoraj śmietanę, produkt ma aktualną datę ważności, ale jest kwaśny i nie nadaje się do spożycia. Miejscem zakupu było jedno ze stoisk bazaru. Dziś zadzwoniłam do producenta, aby złożyć reklamacje, ale pracownik firmy nie chciał ze mną rozmawiać.
Kategoria: Reklamacje
Czy do wyrobów ze srebra stosuje się przepisy o rękojmi w Kodeksie cywilnym? Kupiłam srebrną broszkę, w której przy kolejnym zakładaniu odpadło zapięcie. Tymczasem sprzedawca uchyla się od rozpatrzenia mojej reklamacji na podstawie przepisów o rękojmi, mówiąc, że jeśli podejmie się naprawy, to będzie to wynikało tylko z jego dobrej woli. Czy ma rację?
Kategoria: Reklamacje
Kupiłem narty zjazdowe. Po miesiącu, podczas jazdy, narta pękła. Sprzedawca nie uznał reklamacji. Twierdzi, że przyczyną pęknięcia było uderzanie nartą o kamienie lub inne twarde przedmioty. Zaprzeczam. Kto ma udowodnić swoje twierdzenie?
Kategoria: Turystyka
Za 2 tygodnie powinna odbyć się moja wycieczka na Kubę. Wyjazd opłaciłam już kilka miesięcy temu. Wczoraj skontaktował się ze mną pracownik biura podróży i poinformował mnie, że ze względu na wzrost kursu dolara cena uległa zmianie i muszę dopłacić aż 800 zł. Umowa, która posiadam z biurem przewiduje, że cena imprezy może ulec zmianie do 2 tygodni przed wyjazdem. Czy biuro ma prawo podnieść tak znacznie cenę imprezy?
Copyright © 2021 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]