REKLAMACJA ŻYWNOŚCI

kategoria: Reklamacje | czytany: 11 720 razy
Kupiłam wczoraj śmietanę, produkt ma aktualną datę ważności, ale jest kwaśny i nie nadaje się do spożycia. Miejscem zakupu było jedno ze stoisk bazaru. Dziś zadzwoniłam do producenta, aby złożyć reklamacje, ale pracownik firmy nie chciał ze mną rozmawiać.
Umowa sprzedaży zawarta została między Panią a sprzedawcą z bazaru i to do niego, a nie do producenta, powinna Pani skierować reklamację. Obecnie nie ma szczególnych przepisów regulujących zasady reklamowania żywności. Dlatego reklamacja tego typu towarów przebiega tak samo, jak reklamacja innych towarów. Należy złożyć reklamację do sprzedawcy z tytułu rękojmi na podstawie ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny. Zgodnie z art. 568 Kodeksu cywilnego towar można reklamować u sprzedawcy, jeśli wada ujawniła się w ciągu 2 lat od jego wydania konsumentowi. W ramach reklamacji można żądać naprawy, wymiany, obniżenia ceny lub nawet odstąpić od umowy, jeśli wada jest istotna. Należy jednak zaznaczyć, iż raz odstąpienie od umowy może być zablokowane przez sprzedawcę, jeśli niezwłocznie naprawi lub wymieni on towar. Oczywiście, w przypadku żywności najczęściej jedynymi praktycznymi żądaniami będą żądanie wymiany lub żądanie zwrotu zwrotu gotówki po ewentualnym odstąpieniu.
 

 

 
Copyright © 2021 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]