WADLIWY TOWAR KUPIONY PRZEZ INTERNET

kategoria: Reklamacje | czytany: 10 518 razy
Kupiłem w sklepie internetowym część do komputera. Po zainstalowaniu okazało się, że jest niesprawna.
Towar wadliwy - niezgodny z umową można reklamować u sprzedawcy, jeśli wada ujawniła się w ciągu 2 lat od jego wydania konsumentowi, niezależnie od tego czy kupiony był w sklepie tradycyjnym, internetowym czy od akwizytora.
 
Powinien więc Pan złożyć reklamację do sprzedawcy z tytułu rękojmi na podstawie ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny. W ramach reklamacji można żądać naprawy, wymiany, obniżenia ceny lub nawet odstąpić od umowy, jeśli wada jest istotna. Należy jednak zaznaczyć, iż raz odstąpienie od umowy może być zablokowane przez sprzedawcę, jeśli niezwłocznie naprawi lub wymieni on towar.
 
Kupujący, który wykonuje uprawnienia z tytułu rękojmi, jest obowiązany na koszt sprzedawcy dostarczyć rzecz wadliwą do miejsca oznaczonego w umowie sprzedaży, a gdy takiego miejsca nie określono w umowie - do miejsca, w którym rzecz została wydana kupującemu. Dlatego najpierw należy sprawdzić w umowie albo w regulaminie sklepu, gdzie należy składać reklamację.
 
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (tekst jednolity: Dz. U. z 2014 r., poz.121 ze zm.).
 

 

 

 

 
Copyright © 2021 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]