ZAKWATEROWANIE W HOTELU NIŻSZEJ KATEGORII (dotyczy umów zawartych do 30 czerwca 2018 r.)

kategoria: Turystyka | czytany: 12 187 razy
Wykupiłam wczasy nad morzem. Miałam być zakwaterowana w hotelu 3-gwiazdkowym. Tymczasem hotel, w którym nas zakwaterowano miał tylko 2 gwiazdki i warunki były poniżej oczekiwań, ale nie mieliśmy wyboru. Czy po powrocie mogę domagać się czegoś od organizatora turystyki?

Organizator turystyki nie wywiązał się należycie z zawartej umowy. Można domagać się od niego odszkodowania. Mówi o tym art. 11 a ustawy o usługach turystycznych.

Należy w tym celu złożyć do przedsiębiorcy pisemną reklamację i zażądać zwrotu części ceny wycieczki. Przy ustalaniu kwoty obniżki, można posiłkować się tzw. „Kartą Frankfurcką". W karcie tej określone są uchybienia, jakich może dopuścić się organizator turystyki oraz to jak określić kwotę, której zwrotu możemy żądać za konkretne uchybienie.

Termin, jaki ma organizator turystyki na ustosunkowanie się do reklamacji wynosi 30 dni. Jeśli nie ustosunkuje się w tym terminie do tej reklamacji - uważa się, że uznał ją za uzasadnioną i konsument powinien wezwać przedsiębiorcę do zwrotu kwoty pieniężnej w określonym przez siebie terminie.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych art. 11a ust. 1 i art. 20 ust. 6 (tekst jednolity: Dz. U. 2004r., Nr 223, poz. 2268 ze zm.).

Copyright © 2021 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]