ZWROT TOWARU KUPIONEGO NA AUKCJI

kategoria: Zwroty | czytany: 18 731 razy
Kupiłam kosmetyki poprzez tzw. aukcję internetową. Czy mogę odstąpić od umowy korzystając z przepisów o umowach zawieranych na odległość i odesłać towar?
Tak. Bez względu na to, czy dokonaliśmy zakupu po stałej oferowanej cenie, czy też poprzez aukcję internetową, tj. miało miejsce podbijanie ceny, mamy możliwość odstąpienia od umowy.
 
Odstąpienia dokonuje się przez oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Z ostrożności warto zachować formę pisemną. Co prawda dla ważności samego odstąpienia nie jest wymagana forma pisemna, istotne jest samo wyrażenie woli odstąpienia od umowy, jednak pismo zapewnia nam istotny środek dowodowy. Najlepiej wysłać takie oświadczenie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, aby mieć dowód, że dotarło.
 
Musimy pamiętać, że na odstąpienie od umowy mamy 14 dni od daty otrzymania towaru. Po upływie tego okresu nie możemy skorzystać z tego uprawnienia.
 
Podstawa prawna: Art. 27 w zw. z art. 2 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta (tekst jednolity: Dz. U. z 2014r., poz.827).
 
Copyright © 2021 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]