Publikacje dla konsumentów

Płatność sms-em za usługę kosztuje 30 zł zamiast zapowiadanych 30 groszy. Co robić?
27.02.2013
Uwaga na płatność przez sms! Wyeksponowana na stronie internetowej cena usługi okazuje się być jedynie „haczykiem” na konsumenta, który ostatecznie płaci cenę dużo wyższą, o której informacja została ukryta w małym druczku. Co robić? Jak powinniśmy podejść do płatności za towary lub usługi za pomocą wiadomości tekstowych sms?
Sklep internetowy pobrał zapłatę z góry, ale nie dostarczył towaru – co robić?
31.01.2013
Zdarza się, że dokonamy zakupu towaru w sklepie internetowym wybierając opcję płatności z góry. Co zrobić w przypadku, gdy sklep nie dostarczy nam towaru w terminie, który określony jest w regulaminie tego sklepu?
Usługi telekomunikacyjne – to warto wiedzieć!
21.01.2013
Czy do zawarcia umowy z operatorem komórkowym może dojść po wypełnieniu formularza na stronie internetowej? Czy w trakcie obowiązywania umowy dostawca może jednostronnie zmienić cennik? Jak zmieniło się prawo? O tym i o wielu innych istotnych dla konsumentów sprawach z zakresu prawa telekomunikacyjnego przeczytamy w nowym artykule.
Reklamacja bez paragonu
31.12.2012
Czy mogę reklamować towar, jeżeli nie mam paragonu? Sprzedawca przyjął moją reklamację, ale odmawia zwrotu pieniędzy, ze względu na brak paragonu, co robić?
Zwrot nieużywanego towaru do sklepu – czy mamy do tego prawo?
30.11.2012
Zdarza się, że chcemy zwrócić do sklepu towar, który zakupiliśmy i którego jeszcze nie używaliśmy. Może to być na przykład prezent. Czy możemy zwrócić towar bez podania przyczyny, jeśli zwyczajnie zmienimy zdanie już po dokonaniu zakupu?
Wadliwy telefon komórkowy – czego i od kogo możemy żądać?
29.10.2012
Często decydując się na świadczenie usług telekomunikacyjnych razem z umową na te usługi kupujemy telefon komórkowy lub smartfon, który oferowany jest na korzystniejszych warunkach niż gdybyśmy go kupowali niezależnie. Co dzieje się w przypadku, gdy taki telefon popsuje się? Do kogo powinniśmy się wówczas zwrócić z reklamacją? Czy wadliwy telefon uprawnia nas do rozwiązania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych?
Jak bezpiecznie kupować w sieci
15.10.2012
Konsumenci, którzy kupują towary lub zamawiają usługi przez Internet, zawierają z przedsiębiorcami umowy, nazywane umowami NA ODLEGŁOŚĆ. W przypadku takich umów konsument ma więcej praw, a przedsiębiorca więcej obowiązków niż w przypadku zakupów w tradycyjnym sklepie. Warto więc dokładnie poznać przepisy dotyczące umów zawieranych na odległość.
Umowa zawarta na odległość - jak z niej zrezygnować?
28.09.2012
Często firmy docierają do nas ze swoją ofertą przez Internet, telefon lub nawet - bezpośrednio do naszych domów. Czy w przypadku zawarcia takiej umowy, nazywanej w przepisach umową zawartą na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa konsument może się jeszcze rozmyślić i zrezygnować z niej? Jeśli tak to w jaki sposób należy to zrobić i w jakim terminie?
Skuteczna reklamacja butów
21.08.2012
Czego możemy żądać w przypadku, gdy składamy reklamację na wadliwy towar np. buty? Czy sprzedawca może za nas zadecydować o formie załatwienia reklamacji?
Jak skutecznie składać reklamację?
15.07.2012
Jeśli kupiłeś towar przed 25 grudnia 2014 r. tutaj dowiesz się jak składać reklamację tak, aby była ona skuteczna. Sprawdź czym różni się ochrona, jaką objęty jest konsument z mocy prawa od gwarancji, jakiej udziela producent towaru.
Copyright © 2021 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]