Drogi Konsumencie! Oddajemy w Twoje ręce raport pt. „Konsumenci testują: Kasza jaglana – czy zawiera glifosat?”. Raport opublikowała Fundacja Konsumentów we współpracy z Instytutem Spraw Obywatelskich. Prezentujemy w nim wyniki testów 10 kasz jaglanych dostępnych w polskich sklepach – tych samych, które były przedmiotem badań we wrześniu 2019 roku oraz w styczniu 2020 roku (wyniki poprzednich badań znajdziesz w raporcie tutaj). W grudniu 2020 r. ponownie sprawdziliśmy czy w testowanych kaszach znajdują się pozostałości glifosatu.
 
Dlaczego „pod lupę” znowu wzięliśmy kasze? Odpowiedź jest prosta. Chcemy stałej zmiany na dobre. Sprawdzamy, czy poprzednie badania przyniosły efekty. Czy producenci i sprzedawcy zadbali o poprawę jakości kasz? Z radością odnotowaliśmy, że o połowę mniej produktów budzi zastrzeżenia. To dowód na to, że nasz niezależny monitoring rynku przynosi realne korzyści konsumentom. Niestety. W kaszach nadal znajdujemy szkodliwy glifosat.
 
Podobnie, jak w ostatnim raporcie „Konsumenci testują: Kasza gryczana – czy zawiera glifosat?”, publikację wzbogaciliśmy o opinie ekspertów, których pomimo reprezentowania różnych środowisk i różnych działań, łączy dbałość o zdrową żywność i dobro konsumenta.
 
Nowością w publikacji, spajającą dotychczasowe 4 raporty „kaszowe”, jest Glifosatometr – graficzne przedstawienie liczby kasz zawierających pozostałości glifosatu na podstawie zestawienia wyników wszystkich edycji naszych badań kasz jaglanych i gryczanych.
 
Cel publikowania podobnych raportów nie zmienia się. Wszystkim nam, konsumentom, należy się dostęp do bezpiecznej żywności bez pozostałości szkodliwego glifosatu. Upublicznianie wyników badań mobilizuje producentów do podwyższania standardów, zaś konsumentom ułatwia dokonanie świadomego wyboru. Nasz raport to także apel do polskich władz o zakaz stosowania środków ochrony roślin na bazie glifosatu! 
 

Pobierz raport

W tym raporcie znajdziesz przede wszystkim konkrety! Publikujemy listę produktów z przejrzystą informacją, podając czy znaleźliśmy pozostałości glifosatu oraz ile było ich w pojedynczych produktach.
 
Zapraszamy do lektury raportu! W tym celu wypełnij poniższy formularz (uwaga! może nie być widoczny jeśli używasz oprogramowania blokującego treści - wtedy polecamy je na chwilę wyłączyć), będziemy dzięki temu mogli przesyłać do Ciebie w przyszłości informacje o ciekawych publikacjach oraz o inicjatywach nastawionych na ochronę Twoich interesów - spamować nie będziemy, bo spamu sami nie lubimy :-)
 
 
 
Jeśli podoba Wam się to, co robimy możecie wesprzeć nas finansowo, do czego oczywiście zachęcamy! Wystarczy wpłacić darowiznę na nasze konto. Pomoże to nam działać bardziej skutecznie w obronie interesów wszystkich konsumentów.
 
 
Numer konta: 48 1750 0012 0000 0000 2913 5517
Dane beneficjenta: Fundacja Konsumentów, KRS 0000471167
W tytule przelewu: darowizna na cele statutowe
 
 
 
Copyright © 2021 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]