Skip to content

O kofeinie w kawie i herbacie

Co nas postawi na nogi po udanej zabawie dnia poprzedniego? Co da nam „kopa” potrzebnego, by wrócić do codziennych obowiązków? Wiadomo, mocna kawa! A co z herbatą? Dla kawoszy i dla miłośników herbaty, mamy coś specjalnego. Zajrzyjcie do kolejnego raportu Fundacji Konsumentów i przekonajcie się, które napoje zawierają najwięcej kofeiny.

Raport możesz pobrać bezpłatnie klikając poniżej.

Konsumenci testują - Raport o zawartości kofeiny

Badania konsumenckie mielonej kawy i czarnej herbaty w torebkach na czterech rynkach europejskich zostały przeprowadzone na przełomie kwietnia i maja 2021 r. w ramach międzynarodowego projektu „Takie same czy inne – czy jakość żywności w krajach Regionu Bałtyckiego różni się od jakości żywności w krajach Europy Zachodniej?”. Fundacja Konsumentów jest liderem tego projektu. Projekt współfinansowany jest ze środków Komisji Europejskiej (Consumer Programme 2014–2020). Publikowane treści reprezentują opinie autora i stanowią jego wyłączną odpowiedzialność. Komisja Europejska nie ponosi żadnej odpowiedzialności za posłużenie się treściami.
Wydanie raportu sfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności (Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030).
LinkedIn
Share
Instagram
FbMessenger