Skip to content

Prześwietlamy kasze gryczane

Fundacja Konsumentów we współpracy z Programem FoodRentgen przebadała na obecność glifosatu 10 kasz gryczanych ze stałej oferty najpopularniejszych w Polsce sklepów wielkopowierzchniowych.
 
Nadrzędnym celem prowadzonych przez nas działań jest zapewnienie konsumentom dostępu do niezależnej informacji o produktach, nieopłacanej przez reklamodawców, rzetelnej i wiarygodnej. 
 
W badaniach kasz gryczanych chodziło o wyselekcjonowanie produktów najczystszych pod względem pozostałości potencjalnie niebezpiecznego dla zdrowia herbicydu o nazwie glifosat. Raport z badań ma za zadanie wyróżnić na rynku tych producentów, którzy, w trosce o zdrowie swoich klientów, stosują najlepsze praktyki. Z drugiej strony ma, w obiektywny sposób, wskazać konsumentom produkty godne polecenia.
 

Co zyskasz dzięki przeczytaniu tego raportu?

Zastanawiasz się co właściwe da Ci taki Raport? Przede wszystkim wiedzę i możliwość dokonywania świadomych wyborów przy półce sklepowej. Możesz kupić produkty lepsze, często za tą samą cenę. Dopasować produkt do swoich potrzeb. Korzystać z produktów, które mają dobry wpływa na Twoje zdrowie, a unikać tych, które Ci szkodzą. 
 
W tym raporcie znajdziesz przede wszystkim konkrety! Publikujemy listę produktów z przejrzystą informacją, podając czy znaleźliśmy pozostałości glifosatu oraz ile było ich w pojedynczych produktach. Wszystkie produkty zostały przebadana laboratoryjnie w Zakładzie Bezpieczeństwa Żywności Instytutu Ogrodnictwa ze Skierniewic.
 
Oto lista marek, których produkty załapały się na analizę: Auchan, Carrefour, Cenos, Eko-Wital, Janex, Kupiec, Lidl, Melvit, NaturAvena, Sonko.
LinkedIn
Share
Instagram
FbMessenger