Skip to content

Sprawdź czy możesz ogłosić upadłość i oddłużyć się

Krakowski Instytut Allerhanda udziela ogólnopolskiej darmowej pomocy prawnej osobom nadmiernie zadłużonym, w ramach przepisów o upadłości konsumenckiej. Instytut przygotował i realizuje ogólnopolski autorski, projekt pomocowy Szansa 2.0, którego celem jest zmniejszenie zadłużenia poprzez wykorzystanie szansy, jaką stwarzają znowelizowane przepisy o upadłości konsumenckiej. Dzięki oddłużeniu rodziny mają szansę na uniknięcie społecznego wykluczenia i dziedziczenia ubóstwa.
 
Choć możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej istnieje w Polsce od w 2009 r., to jednak przypadki ogłoszenia upadłości konsumenckich były – wskutek niezwykle restrykcyjnych przesłanek – marginalne. Przepisy diametralnie zmieniły się w styczniu 2015 r., pozwalając na częstsze stosowanie upadłości konsumenckiej w praktyce – co jednak umknęło powszechnej uwadze. A szkoda, bo rezultatem zastosowania przepisów może być nawet zupełne zwolnienie zadłużonego z długów, które nie mogą być spłacone (tzw. oddłużenie), w pewnych sytuacjach nawet bez jakichkolwiek rozliczeń!
 
W ramach pomocy powstała specjalna strona internetowa , www.szansadwazero.pl . Jej „sercem” jest bezpłatny tzw. Kwalifikator, czyli anonimowy test, składający się z 21 pytań, odpowiadających na pytanie, czy zadłużona osoba ma szansę na wszczęcie procedury ogłoszenia upadłości. Każdy konsument może go samodzielnie wypełnić i sprawdzić.
 
Jeśli konsument ma wątpliwość co do tego, czy spełnia warunki określone przez przepisy o upadłości konsumenckiej, może przesłać do Instytutu mail z zapytaniem – formularz kontaktowy także dostępny jest na stronie internetowej, www.szansadwazero.pl – poza podaniem kontaktowego adresu e-mail, nie jest wymagane podawanie innych danych osobowych).
 
W każdy czwartek w godzinach od 13:00 do 15:00 czynny jest punkt doradczy w siedzibie Instytutu Allerhanda (Pl. Sikorskiego 2/7 w Krakowie), a w każdy piątek, w godzinach od 14:00 do 16:30 – telefon informacyjny (pod numerami telefonów: +48 531-642-412 i +48 531-642-205).
 
UWAGA: Instytut nie pomaga finansowo, ale wspiera darmowo w procedurze prawnej.
 
Program, nazwany „Szansa 2.0”, jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.
 

Zobacz również

LinkedIn
Share
Instagram
FbMessenger