Fundacja Konsumentów we współpracy z Programem FoodRentgen przebadała na obecność glifosatu 10 kasz gryczanych ze stałej oferty najpopularniejszych w Polsce sklepów wielkopowierzchniowych.
 
Nadrzędnym celem prowadzonych przez nas działań jest zapewnienie konsumentom dostępu do niezależnej informacji o produktach, nieopłacanej przez reklamodawców, rzetelnej i wiarygodnej. 
 
W badaniach kasz gryczanych chodziło o wyselekcjonowanie produktów najczystszych pod względem pozostałości potencjalnie niebezpiecznego dla zdrowia herbicydu o nazwie glifosat. Raport z badań ma za zadanie wyróżnić na rynku tych producentów, którzy, w trosce o zdrowie swoich klientów, stosują najlepsze praktyki. Z drugiej strony ma, w obiektywny sposób, wskazać konsumentom produkty godne polecenia.
 

Co zyskasz dzięki przeczytaniu tego raportu?

Zastanawiasz się co właściwe da Ci taki Raport? Przede wszystkim wiedzę i możliwość dokonywania świadomych wyborów przy półce sklepowej. Możesz kupić produkty lepsze, często za tą samą cenę. Dopasować produkt do swoich potrzeb. Korzystać z produktów, które mają dobry wpływa na Twoje zdrowie, a unikać tych, które Ci szkodzą. 
 
W tym raporcie znajdziesz przede wszystkim konkrety! Publikujemy listę produktów z przejrzystą informacją, podając czy znaleźliśmy pozostałości glifosatu oraz ile było ich w pojedynczych produktach. Wszystkie produkty zostały przebadana laboratoryjnie w Zakładzie Bezpieczeństwa Żywności Instytutu Ogrodnictwa ze Skierniewic.
 
Oto lista marek, których produkty załapały się na analizę: Auchan, Carrefour, Cenos, Eko-Wital, Janex, Kupiec, Lidl, Melvit, NaturAvena, Sonko.
 
Pobierz raport
 
Więcej informacji na temat publikacji tego raportu przeczytasz tutaj, a o reakcjach rynku na raport tutaj.
 
Zachęcamy też do lektury poprzedniego raportu FoodRentgen pt. „Prześwietlamy Płatki Śniadaniowe”, który opisuje wyniki badań 197 rodzajów płatków śniadaniowych zakupionych prosto z półek sklepowych. Raport jest do pobrania tutaj: www.foodrentgen.eu/pl/raport-platki
 

Chcesz więcej niezależnych badań produktów spożywczych?

Jeżeli chcesz takich raportów więcej, zachęcamy Cię do wsparcia finansowego tego typu działań związanych z niezależnymi testami produktów spożywczych. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji Konsumentów wpisując w tytule „darowizna na cele statutowe”.
 
Numer konta: 48 1750 0012 0000 0000 2913 5517
Dane beneficjenta: Fundacja Konsumentów, KRS 0000471167
 
 
Kontakt z nami w sprawie niezależnych testów produktów jest możliwy pod adresem e-mail: testy@konsumenci.org
 

Partnerzy

                 
 

Patroni Medialni

      

 
 
 
---------------------
Copyright © 2020 Fundacja Konsumentów
Nasze strony korzystają z plików cookies
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
[chcę poznać politykę cookies]
[ Zgadzam się ]