Skip to content

Niedoceniane elementy jakości obsługi

Pierwszy kontakt z potencjalnym klientem często odbywa się poprzez reklamę, dlatego tak istotne jest, by była ona rzetelna i nie wprowadzała w błąd. Złą praktyką jest również składanie obietnic bez pokrycia czy też nadmierne zachęcanie konsumenta do zakupu oraz budowanie nierealistycznych oczekiwań wobec produktu.
 
Ponadto, profesjonalizm przedsiębiorcy objawia się poprzez przejrzystość samej umowy – równe traktowanie stron, zrozumiały język czy chociażby odpowiedni rozmiar czcionki. Pomoc w tym zakresie oferuje Stowarzyszenie Konsumentów Polskich poprzez takie programy certyfikacji jak Dobra Umowa czy Dobry Regulamin.
 
Nic tak nie zniechęca konsumentów do kolejnych zakupów jak „antykonsumencka” postawa sprzedawców, którzy niejednokrotnie szukają byle pretekstu do odrzucenia reklamacji. Zamiast uczciwie zmierzyć się z sytuacją i zaproponować satysfakcjonujące obie strony rozwiązanie, zdarza się, że dążą do tego, by podważyć wiarygodność klientów. Natomiast właściwa postawa i zachowanie wobec konsumenta procentuje, gdyż w ten sposób budujemy zaufanie do firmy, co w przyszłości przekłada się na większe zyski.
 
 
Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem, który ukazał się 13 marca br. w dodatku do Gazety Wyborczej z okazji Gali Programu Jakość Obsługi.
Więcej informacji na temat Programu Jakość Obsługi można znaleźć tutaj.
 

Zobacz również

LinkedIn
Share
Instagram
FbMessenger