Skip to content

Infolinia Konsumencka od kuchni: bez pracy nie ma… satysfakcji!

Infolinia od kuchni

Zespół infolinii, to nie tylko prawnicy. Są w nim również wykwalifikowani i zaangażowani ludzie odpowiadający za organizację, sprawy techniczne czy finansowe. Długoletnia wspólna praca pozwoliła zebrać grono sprawnie działających osób, które znają specyfikę swojej pracy, szybko wdrażają się w obowiązujące procedury i starają się wykonywać swoje zadania na jak najwyższym poziomie. Bieżący nadzór nad pracą infolinii sprawuje menadżer. Danuta, która obecnie pełni tę funkcję tak opisuje swoją pracę:
 
Dzięki tej pracy mam możliwość współpracowania ze wspaniałymi ludźmi i sama staję się coraz bardziej świadomym konsumentem, co przekłada się na moje życie prywatne. Wiem, w jakich sklepach internetowych robienie zakupów jest ryzykowne, jak dochodzić swoich praw konsumenta w przypadku sporu z przedsiębiorcą oraz gdzie znaleźć potrzebną pomoc. Jestem dumna z tego, że pracując w Fundacji Konsumentów przyczyniam się do rozpowszechniania wiedzy konsumenckiej.
 

Bez pracy nie ma… satysfakcji!

Trud włożony w rozwój i podnoszenie jakości pracy infolinii owocuje. Świadczą o tym zarówno wyniki badań satysfakcji, jak i spontaniczne telefony wdzięcznych konsumentów.
 
 
To tylko przykłady licznych podziękowań od osób dzwoniących na infolinię. Nasi prawnicy są doceniani także za działania wykraczające poza ich obowiązki: w wyjątkowych, trudnych, a nawet dramatycznych sprawach zgłaszanych przez rozmówców, prawnicy wykorzystują swoją prawniczą wiedzę i udzielają pomocy w czasie wolnym od pracy. Co sami prawnicy mówią o swojej pracy?
 
Praca na Infolinii daje mi satysfakcję z pomocy potrzebującym” – mówi Adam, kierownik prawny, aplikant adwokacki, który pracuje w zespole od pięciu lat.
 
Pojawiające się nowe problemy prawne i wielość stanów faktycznych oraz pomysłowość sprzedawców i konsumentów sprawiają, że praca często jest po prostu ciekawa. Wymaga to oczywiście włożenia sporego wysiłku z znajdowanie właściwych dla konsumentów rozwiązań.” – twierdzi Mirek, kierownik prawny, z nami od trzech lat.
 
Oczywiście czasami jest ciężko i męcząco, ale jednak miło jest, jak ktoś korzystając z udzielonej porady, załatwi pozytywnie swoją sprawę, a potem zadzwoni z podziękowaniami 🙂” – dodaje Kasia, w zespole od trzech lat.
 
Według Filipa, który jest z nami od blisko 3 lat „zatrudnienie na Infolinii wymaga ciągłego rozwoju w zakresie zmian prawnych oraz rozszerza wiedzę i umiejętności praktyczne z uwagi na występowanie niecodziennych problemów, z jakimi mają do czynienia konsumenci”.
 
„Świeżym okiem” o pracy na Infolinii mówi Sebastian, który niedawno dołączył do zespołu: „uważam – obserwując zaangażowanie tych wszystkich młodych ( i nie tylko :)) ludzi – że robimy rzeczy ważne i potrzebne – a to rzadkość 🙂”.
 
Dodatkowo, badanie przeprowadzone przez firmę PBS pokazało, że ponad 95% osób korzystających z usług Infolinii Konsumenckiej w okresie od czerwca 2019 r. do listopada 2020 r. oceniło bardzo wysoko i wysoko podejście do rozmówcy oraz uprzejmość naszych prawników, ponad 94% jest niezmiennie zadowolonych z chęci pomocy i profesjonalizmu prawników, a 90% uznaje poradę otrzymaną od naszych prawników za pomocną w rozwiązaniu ich problemu!
 
Takie wyniki to dla twórców infolinii najlepsza nagroda.
 
Ogromną radość i satysfakcje daje świadomość, że nasz wspólny wysiłek, nie tylko podnosi świadomość konsumentów co do posiadanych praw, ale realnie wnosi pomoc i dobro w życie tych, którzy do nas dzwonią” – mówi Grażyna Rokicka, pomysłodawca Infolinii Konsumenckiej, członek zarządu Fundacji Konsumentów.
 
Pamiętajcie, w przypadku jakichkolwiek problemów konsumenckich po prostu do nas dzwońcie!
 

Zobacz również

LinkedIn
Share
Instagram
FbMessenger