Skip to content

Co nowego w ochronie konsumentów? Obejrzyj webinarium

Nowe prawa i usługi dla konsumentów

Z okazji Światowego Dnia Praw Konsumenta staraniem pani prof. dr hab. Anny Dąbrowskiej z Katedry Badań Zachowań Konsumentów Szkoły Głównej Handlowej zostało zorganizowane webinarium. Do udziału zaproszono przedstawicieli trzech organizacji konsumenckich: Fundacji Konsumentów, Forum Konsumentów i Federacji Konsumentów.  Zaproszeni goście przedstawiali nowości jakie już zostały lub w najbliższym czasie zostaną przekazane do rąk konsumentów. Chodzi zarówno o nowe usługi jak i zmiany w prawie konsumenckim.

 

Prawo po stronie konsumenta

Zmiany w prawie konsumenckim, które weszły w życie z początkiem 2023 roku zostały przybliżone przez Agnieszkę Plencer z Forum Konsumentów oraz Michała Herde z Federacji Konsumentów. Wszyscy uczestnicy rozmowy wyrazili też potrzebę działania na rzecz zwiększenia wśród konsumentów świadomości przysługującym im praw.

 

Konsumentowi do usług

O zupełnym novum w zakresie usług konsumenckich opowiadał Paweł Rokicki. Już w najbliższym czasie Fundacja Konsumentów uruchomi internetową platformę, która będzie narzędziem do rozwiązywania sporów z przedsiębiorcami.

Jeśli nie chcecie przegapić momentu uruchomienia platformy – zapisujcie się już dziś na nasz newsletter!

 

Zapraszamy do obejrzenia webinarium!

Zobacz również

LinkedIn
Share
Instagram
FbMessenger