Gdyby konsument zorientował się, że jego bilet jest niezgodny z zamówieniem dopiero na miejscu, przed samym rozpoczęciem wydarzenia, zwykle nie będzie miał już możliwości zmiany biletu. Przepisy mówią, iż w takim przypadku, a więc w przypadku nienależytego wykonania zobowiązania, sprzedający obowiązany jest do naprawienia szkody. W praktyce trudno jest jednak wskazać na żelazne reguły, którymi można by się kierować w każdym przypadku. W szczególności trudno jednoznacznie podać, w jaki sposób zmierzyć wysokość takiej szkody.
Jest natomiast jasne, że w takiej sytuacji należy po wydarzeniu złożyć do sprzedawcy pisemną (list polecony lub mail) reklamację, wskazując, jaką szkodę ponieśliśmy czyli żądając określonej kwoty odszkodowania. W toku rozpatrywania takiej reklamacji sprzedawca będzie musiał się do niej odnieść.
Natomiast, gdyby konsument zorientował się, że bilet jest błędnie wystawiony od razu po jego otrzymaniu, powinien jak najszybciej reklamować (na piśmie) ten fakt u sprzedawcy, żądając takiego biletu, jaki zamawiał.
W przypadku, gdy reklamacja nie zostanie rozpatrzona lub uznana zgodnie z oczekiwaniami konsumenta, elektroniczną poradę można uzyskać pisząc do: porady@dlakonsumentow.pl
Pomocy konsumentom udzielają też powiatowi i miejscy rzecznicy konsumentów (w przypadku reklamacji składanej do polskiego przedsiębiorcy – dane adresowe znajdziesz tutaj) oraz Europejskie Centrum Konsumenckie (spory transgraniczne z przedsiębiorcami z UE, Norwegii i Islandii).
—————-
Porady prawne są także dostępne bezpłatnie dla konsumentów w ramach Infolinii Konsumenckiej 801 440 220 / 22 290 89 16,
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Obowiązują opłaty za połączenia wg taryfy operatora.