Skip to content

Infolinia Konsumencka – pomogliśmy ponad 85 000 konsumentom w 2020 roku, aż 90% z nich uznało poradę za pomocną w rozwiązaniu ich problemu

 
Kolejne badanie przeprowadzone przez firmę PBS pokazało, że 90% osób korzystających z usług Infolinii Konsumenckiej uznaje poradę za pomocną w rozwiązaniu ich problemu! To najlepsza nagroda dla zespołu Fundacji Konsumentów, który nieustannie podnosi swoje kwalifikacje żeby jak najlepiej pomagać konsumentom w potrzebie.
 

To już 15 lat

Infolinia Konsumencka powstała w 2006 roku, dzięki staraniom Stowarzyszenia Konsumentów Polskich, funduszom z Unii Europejskiej oraz wsparciu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Od 6 lat infolinię prowadzi Fundacja Konsumentów – kontynuator działań Stowarzyszenia. W swojej pracy wykorzystuje doświadczenie, wnioski, opinie i uwagi zgromadzone przez lata pracy – wszystko po to, aby jak najlepiej pomagać dzwoniącym po pomoc konsumentom.
 

Telefon z ludzką twarzą

Na sprawne działanie infolinii składa się wiele czynników. Jednym z najważniejszych są ludzie chętni do pomocy. To oni – prawnicy infolinii – udzielają co miesiąc ok. 7 400 porad. Starają się profesjonalnie i w miłej atmosferze zdiagnozować problem i udzielić odpowiedzi na pytanie, co może zrobić konsument, aby go rozwiązać. Niektórzy z prawników uzyskali już tytuł zawodowy adwokata bądź radcy prawnego, inni z powodzeniem zdali egzaminy na aplikację. Cały zespół uczestniczy nie tylko w szkoleniach o charakterze prawnym, ale także rozwija umiejętności komunikacyjne. Wszystko po to, aby jak najlepiej zrozumieć swojego rozmówcę.
 
Dzięki pracy tutaj mogę (…) lepiej zrozumieć jak konsumenci postrzegają pewne pojęcia prawne i wobec tego, jak najbardziej efektywnie doradzić.” – mówi Ilona, pracująca na infolinii od dwóch lat.
 
Praca na infolinii oznacza pomaganie ludziom, a to zawsze przedstawia określoną wartość. Często daje dużą satysfakcję, kiedy słychać w głosie rozmówcy wyraźną, wielka ulgę, ponieważ problem z którym dzwonił zwyczajnie go przerósł (…), a my podaliśmy rozwiązanie i daliśmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze. (…) Poza tym zespół w którym pracuje składa się ze wspaniałych ludzi i dla mnie to również stanowi wielka wartość” – opisuje prawniczka Kasia, która jest w zespole od ponad dwóch lat.
 
Więcej informacji „od kuchni” o naszej Infolinii Konsumenckiej już wkrótce. Tymczasem w przypadku jakichkolwiek problemów konsumenckich po prostu do nas dzwońcie!
 
 

Zobacz również

LinkedIn
Share
Instagram
FbMessenger