Skip to content

Nasze poradnictwo konsumenckie w Nowym Roku

Początek Nowego Roku często zwiastuje zmiany. Od 1 stycznia 2022 roku, Fundacja Konsumentów po blisko siedmiu latach pomagania konsumentom zakończyła prowadzenie Infolinii Konsumenckiej finansowanej przez UOKiK. W tym czasie udzieliliśmy ponad pół miliona porad prawnych!

 

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc tak dużej liczbie konsumentów.

To tylko przykład licznych podziękowań od osób dzwoniących na prowadzoną przez nas infolinię. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy podziękowali nam za pracę i wysoko ocenili nasze starania. Do innych miłych słów, które usłyszeliśmy należą takie jak:

bardzo Państwu dziękuję za poradę prawną – uratowaliście mnie
wreszcie ktoś porozmawiał ze mną jak człowiek

 

Według badań przeprowadzonych przez niezależną firmę ponad 90% osób uznawało poradę otrzymaną od naszych prawników za pomocną w rozwiązaniu ich problemu, a o wysokich kompetencjach zespołu było przekonanych aż 95% konsumentów.

 

Takie wyniki to dla twórców infolinii najlepsza nagroda. „Ogromną radość i satysfakcję daje świadomość, że nasz wspólny wysiłek, nie tylko podnosił świadomość konsumentów co do posiadanych praw, ale realnie wnosił pomoc i dobro w życie tych, którzy do nas dzwonili” – mówi Grażyna Rokicka, pomysłodawca Infolinii Konsumenckiej, Prezes Zarządu Fundacji Konsumentów.

 

Na sprawne działanie infolinii składało się wiele czynników, ale najważniejszym z nich byli ludzie chętni do pomocy, z których składał się nasz tworzony od wielu lat wyjątkowy zespół. To im dziękujemy za te 7 lat naprawdę dobrej pracy.

 

Konsumentów, którzy mają problem z wadliwym towarem w dalszym ciągu zachęcamy do korzystania z naszych szybkich e-porad online, dostępnych na stronie porady.konsumenci.org. Fundacja Konsumentów prowadzi ten portal już wiele lat, z naszych szybkich e-porad skorzystało już ok. 150 000 konsumentów. Poradę można uzyskać tutaj. Zapraszamy!

Zobacz również

LinkedIn
Share
Instagram
FbMessenger